Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan törvény...

Whiskybaba kérdése:

Tényleg van olyan törvény 2014 márciustól, hogy megszüntethető a gyerektartás fizetése, ha a gyerek elmúlt 18 éves és aláír egy olyan papírt, amin az szerepel, hogy nem akarja a kapcsolatot tartani az apával?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől hallottam, hogy idén hoztak egy ilyen törvényt. Viszont én nem találom sehol sem.


Mivel a gyerekem elmúlt 18 éves, de még iskolába jár érettségi után (a bíróság megítélte a továbbtanulására a további fizetést), 1 szakmáig kell fizetnem még a gyerektartást. Viszont ha szünetelteti, akkor arra az időre nem jár vagy megbukik, nem kaphatja tovább a pénz.

Így jogtalannak tartom a további kérésüket, mert míg én szeretném tartani a kapcsolatot vele, ő velem nem! Nagyon rossz, hogy teljesen megszakították velem a kapcsolatot!!



2014. ápr. 15. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez eddig is létezett, csak a gyereknek nem kellett semmit aláírni.


A gyerektartás a gyerek 18 éves koráig jár, utána rokontartást kaphat, amennyiben nappali tagozaton tanul, a szülö megélhetését nem veszélyezteti és a gyerek nem érdemtelen rá: megfelelö tanulmányi eredményt produkál, illetve a szülövel tartja a kapcsolatot. (Ha a szülö nem tartja, az nem mentség, csak ha a gyerek saját hibájából nem teszi.)

2014. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Nem tudtam, hogy eddig is volt ilyen! Erre van valami nyomtatvány? Vagy elég valamit írni, hogy XY nem akarja tartani az apjával XY-nal a kapcsolatot?
2014. ápr. 15. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!