Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem dombornyomott MasterCardal...

Nem dombornyomott MasterCardal is lehet befizetni?

Figyelt kérdés
PPKE BTK hallgató vagyok.Az önköltséges képzést választottam. Ez lesz az első évem így minden új nekem. A kérdésem annyi lenne ,hogy nem dombornyomott MasterCardal (ha jól emlékszem Mastercard Electronic a neve)is belehet fizetni a pénzt? Azt tudom ,hogy Naptunon keresztűl kell végrehajtani a tranzakciót. Mi a különbség a dombornyomott és a nem dombornyomott között?

2015. szept. 2. 10:37
 1/1 Classical ***** válasza:

Nem a dombornyomás a lényeg, hanem hogy internetes fizetésre alkalmas-e a kártyád. Ha van a hátulján az aláírás környékén egy háromjegyű kód (CCV vagy CVC a neve), akkor valószínűleg igen. Ne felejtsd el, hogy a kártyás fizetés vásárlásnak számít, tehát az a költési limit vonatkozik rá! Ha van netbankod, ott megnézheted, hogy milyen limit van beállítva, és ideiglenesen módosíthatod is.


A dombornyomásnak egyébként a régebbi időkben volt jelentősége, amikor nem "azonnal", elektronikusan mentek végbe a tranzakciók. Így könnyebb volt feljegyezni a kártyaszámot (rányomták a kártyát egy ilyen indigós felületre... már ha ez mond még neked valamit :D)

2015. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!