Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ciprusi autóbérlésre tudtok...

Ciprusi autóbérlésre tudtok céget, akinél normál (nem dombornyomott) kártyákkal is lehet fizetni vagy kp-vel?

Figyelt kérdés

Szombaton utazunk Ciprusra 1 hétre és pár napra szeretnénk autót bérelni ott. Most lettem rá figyelmes, hogy szinte mindenhol dombornyomott kártya kell a foglaláshoz. Ennek nem értem az okát, amikor van 4 bankkártyánk (mastercard, visa, maestro), egyik se dombornyomott, csak "sima", amikkel mindent el tudtunk eddig intézni, fizetni, erre miért kell ilyen?


Tudtok-e olyan lehetőséget, ahol a mi kártyáinkkal vagy készpénzzel lehetséges intézni foglalást?


Köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 30. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azert, mert a nem dombornyomott kartya nem hitelkartya, nem tudnak rajta zarolast csinalni (csak terhelni lehet, a vasarlas pillanataban), es nehez igy a kauciot, ilyesmit intezni. A 'sima' bankkartyad jo a tescoban bevasarolni meg Magyarorszagon fizetni vele, mashol inkabb hitelkartyat kernek.


Mivel szombatig nem lesz hitelkartyad, marad a keszpenz, ezzel viszont csak a kisebb cegeknel van eselyed, massziv deposit mellett (kaucio, ha ugy tetszik).

2015. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De annyi kiegészítést tennék, hogy a neten kb. mindenre jó a nem dombornyomott kártyám: google adwords, ebay, számlák fizetése, stb. A zárolás helyett miért nem jó nekik akkor a kp. mondjuk? Remélem lesz valami konkrét hely, amit találok.
2015. jún. 30. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy találsz.

Ha mégis, le kell tenni kb. félmilliót óvadékba.

2015. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt Spanyolországban szívtam meg keményen. Dombornyomott kártyám volt, csak nem volt rajta elég pénz, így nem tudtam kocsit bérelni, mivel hétvége volt, és utalni sem tudtak a rokonok. Kénytelen voltam 2 napot várni, amíg megérkezik rá az összeg. Hiába lobogtattam egy nagy halom készpénzt, az nem volt jó nekik. És a debit card sem jó, csak a credit card. Előleget fizettem még itthon (kb. 50 eurót), és nem akartam, hogy elvesszen, azért nem mentem másik céghez.

Pár napja a Homáron is volt szó ilyenről:

[link]

Engem is reptéri transzferrel vittek a kölcsönzőhöz.

2015. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt cáfolnám, hogy csak a credit kártya jó, a debit nem.
2015. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!