Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 2016. januárjától Gödöllőhö...

Ha 2016. januárjától Gödöllőhöz (Szent István Egyetemhez) csatolják a Corvinus Egyetem budai karait, akkor én most milyen diplomát fogok kapni?

Figyelt kérdés
Még februárban felvételiztem a Corvinus Egyetem Budai Campusára, és föl is vettek, most szeptemberben kezdem meg a tanulmányaimat itt. Viszont ha januártól már a Szent István Egyetemhez fog tartozni, akkor nekem majd ha végzek, Corvinus-os vagy SZIE-es diplomám lesz?

2015. szept. 2. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
SZIE diplomát. De mi a jelentősége annak,hogy mi van a papíron? A Corvinus sem a Harvard vagy a Yale.
2015. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem végül is mindegy, csak kíváncsi voltam. Mindenesetre ez érdekes lesz, hogy mondjuk azok akik már mit tudom én 3 éve a Corvinusra járnak, és az utolsó félévükben elcsatolják az egyetemet, és akkor tök más diplomát kapnak, mint ahova jártak.
2015. szept. 2. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
A diploma tartalma és értéke 1:1 ugyan az,csak más lesz rajta a suli neve.
2015. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgyis az agrárképzések jobbak a SZIE-n. A Corvinusnak csak a KTK és GTK az erőssége, amit meg is hagytam. Az igazi közgáz hivatalosan az.
2015. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

A budai karok képzési színvonala és szakmai presztizse messze a SZIE képzései alatt maradtak a múltban. A "Corvinus brand" a közgazdász képzésben ér valamit.


Akik BCE-s félévek után SZIE diplomát kapnának azok tehát nyernének vele.


Valójában az elhangzott híradások szerint a diplomán mindkét egyetem fel lesz tüntetve (tehát a jogelőd intézmény neve is).


Agráriumban, környezettudományban, élelmiszer-tudományban a "Corvinus" név egy nagyon rövid átmeneti korszakra fog utalni, amire senki sem fog emlékezni, hiszen a BCE budai campus karai már korábban is tartoztak egy ideig a SZIE-hez, előtte pedig sem SZIE, sem BCE, hanem Kertészeti Egyetem nevet viseltek, ami egy meglehetősen rosszhírű, gyenge intézmény volt, korábbi kis főiskolák konglomerátuma.


A SZIE-ben most egy szakmailag erős intézmény alakul ki, amit egyedül az Állatorvosi Kar kivállása ront némileg.


Szerintem az ÁOTK kiválása egy rossz szakmapolitikai döntés, a volt kertészeti integrálása viszont kifejezetten jó. Persze csak akkor, ha az integráció tényleges és nem formális lesz.

2015. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már egyáltalán nem biztos, hogy a budai karok a SZIE-hez kerülnek. Túl nagy az ellenállás és ez robbanáshoz vezethet. Szerintem a kormány jobban tenné, ha hagyná a kertészetit a Corvinuson, csak megvonná tőle a támogatásokat. Pénz beszél, kutya ugat. Viszont akkor tényleg jöjjön létre a BCE-n egy agrárinformatikai kar amit terveztek, hátha kisül belőle valami jó. Ha meg nem, akkor majd elsorvadnak, kivéreznek maguktól, nem kell őket erőszakkal kinyírni, mert abba belebukhat az oktatási kormányzat.
2015. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

SZIE-s diplomád lesz. Ahová alacsonyabb pontszámmal is felvettek volna. És nem igaz, hogy a SZIE jobb agrárban, mint a Kertészeti, ráadásul a profiljuk is más volt eddig. Meg lehet nézni a kari rangsorokat, ha tudni akarod, hol áll a Corvinusos karod a SZIE-shez képest:

[link]

2015. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A SZIE a rangsorok többsége esetén messze megelőzi a BCE-t, annak ellenére, hogy a BCE-be beleszámítják a ténylegesen színvonalas közgazdászképzéseket is.


Ebben a rangsorban például több mint 300 hellyel vezet a SZIE a BCE elött:


[link]


Ha csak az agrár vonatkozásokat nézzük akkor végképp verhetetlen a SZIE. A SZIE Mezőgazdasági és Környezettudományi Kara is és az Állatorvostudományi Kara is kutatókari címet kapott, amelyet a BCE egyik kara sem tudott elérni.

A SZIE Mezőgazdasági és Környezetudományi Karának önmagában 4 akkreditált doktori iskolája van, míg a BCE Budai Campusz 3 agrárjellegű kara összesen is csak 2-t tudott akkreditáltatni, a harmadik próbálkozásukat idén már másodszor utasították el.


A két egyetem profilja nagyon hasonló agrár vonatkozásban, több teljesen azonos szakuk van, amit mind a SZIE csinál jobban a munkaerőpiaci visszajelzések szerint.

2015. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!