Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek érdemes pénzügy és...

Kinek érdemes pénzügy és számvitel szakra, illetve kinek érdemes közgazdaságtanra menni?

Figyelt kérdés
Melyik keres jobban? Melyik a jobb? Melyik mit csinál? Melyik tud jobb vezető pozícióba jutni? Illetve miért van az,hogy az egyik szak drágább mint a másik,de ugyanakkor nincs akkora érettségi követelmény? (pénzügy és számvitel ez esetben)

2015. szept. 3. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

A pénzügy és számvitel üzleti képzések közé tartozik, tehát mondhatni, hogy konkrétabb dolgokat tanultok, könyvelést, pénzügyi elemzést, kontrollingot stb. Főleg a vállalati és banki szféra speciális területeire készít fel szaktól és szakiránytól függően. Az alkalmazott közgazdaságtan elméletibb képzés, absztrakt közgazdaságtannal, gazdasági összefüggésekkel foglalkozik, erős társadalomtudományi szemlélettel is rendelkeznek.


Melyik keres jobban?


Nem lehet ezt megmondani, elhelyezkedés függő. Pályakövető rendszer alapján a psz-esek kezdő átlagkeresete kicsit több.


Melyik a jobb?

Alk. közgáz valószínűleg érdekesebb, viszont psz-szel már bsc-vel is azonnal találhatsz munkát, alk. közgázzal meg érdemes mindenképpen msc-ben gondolkodni.


Melyik tud jobb vezető pozícióba kerülni?

Ez nem végzettségtől függ. Ha vezető alkat vagy és ezt be tudod bizonyítani sikeres projekteken keresztül, akkor mindegy, hogy éppen milyen végzettséged van.


Képzések árában meg érettségi követelményekben meg nem kell logikát keresni, intézmények között is nagy eltérések vannak.


Egyébként psz számít legkeresettebbnek az üzleti képzések közül. Az, hogy sokan nem tudnak elhelyezkedni vele, mert nem értenek hozzá, más kérdés.

2015. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Diplomádat tekintve a pénzügy és számvitel is közgazdasági végzettséget igazol (hiszen az lesz benne, hogy közgazdász pénzügy és számvitel szakon ... szakirányon).

Amennyiben valóban szert teszel a megfelelő ismeretre, akkor a PSZ diplomáddal pillanatok alatt találsz jól fizető állást. Persze ehhez te is kellesz, a rántott csirke nem repked, hogy a szádba essen.

2015. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem teljesen tudom, hogy az első 2 válaszolónak mennyire személyes tapasztalata van a témáról, de én nagyon jól el tudtam helyezkedni a PSZ alapszakos diplomámmal. Konkrétan ahol a szakmai gyakorlaton voltam banknál, amint kezembe nyomták a diplomát már fel is vettek állandóra. Ott feljebb is kerültem, majd az ÁSZhez vettek fel nettó 340 ezres fizuval (és kb. 3 éve van még csak diplomám).
2015. szept. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

A húgom PSZ-en végzett és el tudott helyezkedni. Igaz, Budapesten, nem itt, de el tudott.

Van 5 közeli ismerősöm akik közgázon végeztek. Ebből egész pontosan kettőnek van munkája, futószallag mellett a Jewbilban.

2015. szept. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Mindig van valami buta troll, aki benyögi a butaságait.


Közgáz szakokkal marha jól el lehet helyezkedni, már 1-2 év után lehetsz gyakornok, és utána sem lesz nagy probléma.

2015. szept. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2015. szept. 4. 16:03
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Hát igen, buta troll vagyok biztos. Meséld el az ismerőseimnek is hogy igazából van munkájuk, csak hallucinálnak. Nem tudom, te melyik bolygóról jöttél, de itt a közgazdászok 90%-a a munkanélküliek táborát gyarapítja. Ezeknek is meséld be légyszíves hogy abszolút nincs is telítve a piac, csak trollkodnak...*facepalm*

Lepontozni meg én is tudok, kaptad is a mínuszt.

2015. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
PSZ-ből telített a piac? :D Az tényleg csücskös...
2015. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Annak érdemes akinek ott dolgozik valakije, rengeteg pénze van, vagy jó sokáig munkanélküli akar lenni. A közgazdászok bő 80%-a a munkanélküliek táborát gyarapítja, mert egyszerűen akkora a túlképzés belőlük, hogy nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban. Vagy átképzik magukat, vagy szakmát tanulnak, vagy külföldre mennek, vagy a híd alatt csöveznek.

1:07 meg kapta a mínuszt a hülyeségeire.

2017. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

aki munkanélküli akar lenni és segélyen tengődni, na annak megéri közgazdásznak menni

mert hogy álláslehetőséget max. akkor kap ha valakinek a valakije.

az #5 válaszadónak meg én is nyomtam mínuszt

2018. jan. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!