Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hatékonyan figyelni...

Hogy lehet hatékonyan figyelni az egyetemen reggel 8-tól estig?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Egymás után 4 előadásnál többet ne vegyél fel, mert hulla leszel.
2015. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

takaréklángon

ha előadás, egyszerűbb, mert csak írni-írni kell, takarékra lehet kapcsolni az agyad

gyakorlaton nehezebb, főleg ha aktívkodni kell :D de nem lehetetlen, nekem mindig is így volt, reggel 8-tól este 8-ig, valamikor még 10-ig is.

2015. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt hogy 8-20ig bent voltam, hat borzalmas volt. Az utolso 2 ora eloadas volt es csak irni kellet, de szinte robotpilota modban. Nem is magyon fogtam fel mit irok, csak kormoltem es szamoltam vissza a perceket. Sajnos nem direkt vettem igy fel, csak nem tudtam mashogy megoldani. De kb. lehetetlen egesz nap figyelni
2015. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor volt kora reggeltől késő estig órám.


-Az segíthet, ha dél körül tudsz valahol aludni 20 percet.

(Nem kell mélyen aludni, az is elég ha valami csendes helyen becsukod a szemed és 20 percig nem nyitod ki, a mobilt be lehet állítani, hogy jelezzen, ha lejárt a pihenőidő.)

-Persze az is fontos, hogy előző éjszaka kipihend magad.

-Segít még, ha a szünetekben relaxálsz kicsit és nem társadalmi élettel töltöd az időt.

-Én termoszban vittem magammal egy kis meleg teát annak idején, az is segített felfrissülni. A kávézást viszont nem ajánlom.

2015. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket:)
2015. szept. 9. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző félévben kávéztam agyba főbe, Magyarország nem legkönnyebb egyetemére járok, és volt hogy végigcsináltam két egymás utáni napot alvás nélkül, és nyárra teljesen kiborultam.

Fontos, hogy eleget aludj. Nagyon fontos, hogy egyél rendesen, mert különben nem tudsz figyelni. Fontos a megfelelő folyadék bevitel, egyetemen már ihatsz órákon is, tehát a napi 2 L folyadékból másfelet magadra vihetsz órákra mondjuk egy Poli(etilén tereftalát) palackban. Emellett ami nekem nagyon bejött, az a mozgás. Járj biciklivel egyetemre, vagy vegyél fel testnevelést, járj el valamilyen edzésre, fuss egy órűt este. Ha mindezek megvannak, jöhetnek az apróbb trükkök, amiket már az előttem írók nagyon helyesen leírtak :)

(egyik ismerősöm pl ha bepunnyad előadáson, iszik, esetleg szőlőcukrot eszik... Azt mondja, ez a kombó bevált)

2015. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!