Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási tippek? Hogyan...

Tanulási tippek? Hogyan tanuljak gyorsan, hatékonyan?

Figyelt kérdés

A vizsgaidőszak vége van most már lassan,de nekem még mindig hátra van 5 vizsgám.Összesen 15 volt ebben a vizsgaidőszakban.Már nagyon fáradt vagyok,de még a legnehezebb vizsga hátra van.Erre 5,max.6 napom lesz,és 60 tételt kell megtanulni,elég nehéz,tele van idegen szavakkal,kifejezésekkel.Már elkezdtem tanulni rá,de 1 nap alatt is csak 8 tételen tudtam átrágni magam,de még ezeket se tudom :( Nagyon nehezen megy már a tanulás.


Tudnátok valami hasznos tanácsot mondani,ami segíthet gyorsabban,hatékonyan tanulni?

A vizsga szóbeli lesz.A tantárgy az anatómia.


Leírom hogy szoktam tanulni:Reggel felkelek,kávézom,reggelizem,felöltözöm,majd beülök az ágyba,vagy az asztalhoz,és elkezdem olvasni a tételt,2x-3x átolvasom,majd megyek a következőre.Közben szoktam tartani pihenőket is,és nem egész nap tanulok,mert bele is bolondulnék.De mégse csinálok valamit jól,mert semmit nem tudok még mindig.

Próbáltam komoly zenét is hallgatni közben,engem idegesített.Vizuális típus vagyok,ha lerajzolom a dolgokat az szokott segíteni.


2015. jún. 26. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Az lehet a probléma, hogy az utolsó pillanatokra halasztottad a tanulást.
2015. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az utolsó pillanatokra halasztottam,mivel 15 vizsgám volt,ebből 10-et már megcsináltam...folyamatosan tanultam az elmúlt 3 hétben,és mentem vizsgázni.Szorgalmi időszakban is tanultam,de erre a tárgyra pont nem jutott már időm.
2015. jún. 26. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, sajnos ez minden, amit tehetsz. Én legalábbis nem ismerek semmiféle varázslatos szupergyors tanulási módszert. A sikeres vizsgáidhoz viszont gratulálok, szedd össze magad, menni fog ez!
2015. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem dől össze a vilàg, ha éppen nem sikerül. Mindig van egy màsik esély
2015. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én ugy tanulok, reggeli kv, vìz, fogok egy tételt és felmondom hangosan az asztalnàl mintha a bizottsàg előtt lennék. Egy tételre 15 percet szoktam szànni, mérem is idővel, egyrészt annyi idő alatt daràlom le, màsrészt annyibòl àll egy tételem, vìz azért kell, mert a sok pofàzàstòl kicserepesedik/kiszàrad a szàm
2015. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Szinte igy rekonstruàlom a vizsga körülményeket, hisz ott is egy asztal lesz meg egy szék jobb esetben amire leülhetsz, rosszabban àllva kell prezentàlni, mondjuk ott több mozgàstered van, de az nehezebb
2015. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem miért lett az első lepontozva, amikor igaza van. Folyamatossan kell készülni, nem pedig vizsga előtt 3-4 héttel bemagolni az egész féléves anyagot. Az anatómia + latin pedig aztán főleg olyan, ami rendszeres foglalkozást igényel. Különben - mint most is történik - csak belezavarodsz a tanultakba, már másnap nem fogod tudni visszamondani.

Remélem nem orvosnak tanulsz.

2015. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én senki nem pontoztam le.Persze igaza van az első válaszólónak is.De így is rengeteget tanultam az elmúlt fél évben,erre már egyszerűen nem jutott időm,éjjel-nappal meg nem lehet tanulni.Én is tudom,mit hogy kellett volna,és akkor most nem lennék benne a sz*rban,de ezen már változtatni nem tudok.


Hál'Istennek nem orvosnak tanulok.Nem is értem egyébként minek nekünk az anatómia,na de mindegy...


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. jún. 26. 14:27
 9/9 Netti11face válasza:
23%

innen olvassal tanulási tippeket(az én bloggom :"D)

[link]

2015. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!