Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan készültetek fel...

Ti hogyan készültetek fel érettségire?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, sajnos nem úl magas színvonalon tanítanak itt, viszont közeledik az érettségi, és félek, hogy nem fog jól sikerülni. Az iskolámra ebben nem számíthatok, csak magamra..

Ti hogyan gyakoroltatok otthon?

Tervezem az előző év feladatsorait megoldani, de azon kívül mit csináljak még? Valami ötlet esetleg?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2015. szept. 5. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóbeli előtt egyszer átolvastam a tételeket.


Írásbelire nem kell készülni, ott inkább kompetenciát mérnek, nem lexikális tudást.

Szóbelire meg elég egyszer átolvasni a tételeket és kész, azokat kérdezik amiket tanultatok eddig és azok közül is csak a fontosabbakat

2015. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Matekra elég sokat készültem. Megoldottam nagyon sok régi feladatsort, majd amelyik téma nem ment, abból még külön is csinálgattam feladatokat.


Törire írásbelire egyáltalán nem készültem, a szóbeli tételeimet rendesen kidolgoztam, megtanultam.


Angolra és németre se az írásbelire, se a szóbelire nem készültem.


Magyarból emelteztem, arra elég sokat tanultam,de középre nem nagyon lehet készülni. Nyilván szóbelire megtanulod a tételeket. Írásbelire talán annyit tudok ajánlani, hogy a korstílusok jelemzőit meg a fontosabb költők jellemzőbb motívumait, illetve a műfajok és a műnemek fogalmát nézd át.


Nem nagy dolog, nekem az összes szóbelim max pontos lett, pedig nem szakadtam meg a tanulásban. Szóval ne stresszelj:) Tervezel emeltezni?

2015. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!