Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy egy egyetemi...

Hogy van az, hogy egy egyetemi vizsga nehezebb és több mint egy érettségi, de mégis az érettségire többet (időben) szoktak tanulni a diákok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Az érettségi az első, valóban komoly vizsga(időszak) a tanuló emberek életében. Itt szereznek valami felkészülési gyakorlatot, amire aztán alapozhatnak, ha továbbtanulnak.
2015. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Höhö akkor még nem volt nehéz vizsgád egyetemen.
2015. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon sokat kell készülni egy igazi egyetemi vizsgára, persze nem ilyen bölcsész-félékre, hanem a komolyabb szakoknál.

Egyetemen megedződik az ember. Más stratégiát, szemléletmódot és tanulásmódszertant igényel, mint egy egyszerű érettségi.

2015. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

btk-n tanulok, volt olyan zh(!)-m amire 3 hetet tanultam.

belejön az ember, muszáj teljesíteni.

egyébként egy vizsga fél év anyaga, az érettségi meg minden unalmas tantárgy és több év.

2015. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért van, mert az érettségi egy középfokú végzettség, egy egyetem meg felsőfokú. Érettségije kb. mindenkinek van (egyre cikibb, ha valakinek nincs), míg egy diploma nem igazán követelmény az élethez, anélkül is meg lehet lenni.
2015. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz. Egyetemen vizsgaidőszakban 10 óra volt a minimum naponta, amit 2 hónapon keresztül tanultam, érettségire közel sem tanultam ennyit.
2015. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!