Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék tolmács/fordító?

Hogyan lehetnék tolmács/fordító?

Figyelt kérdés

Nyelvi szakra (anglisztika, skandinávisztika etc) kell mennem hozzá feltétlenül? Vagy ide inkább tudás kell, mint papír?


Hogy járnék jobban?

1, Elvégzek egy mérnöki képzést (valószínűleg mérnökinformatika), majd megyek tolmács/fordító MSc-re? (Úgy hallottam, oda annyi a követelmény, hogy legyen egy diplomád.)


2, Menjek valamilyen nyelvi szakra, majd onnan MSc-re tolmácsnak/fordítónak.


3, OKJ-s képzés.


Egyébként, ha nyelvekkel (angol, orosz, francia) szeretne foglalkozni az ember, akkor mi lehet belőle nyelvészen/fordítón/tolmácson kívül? Ha van még más lehetőség, oda kellenek papírok?



2015. szept. 12. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is tolmács szeretnék lenni, így nem tapasztalatból írom, amit írok: ha tolmács szeretnél lenni, jobban járnál szerintem egy nyelvszakkal, jobbak az esélyeid utána. Viszont abban is igazad van, hogy egy szinte bármilyen diplomával elvégezhetsz mesterképzést :)

De ha mérnöknek szeretnél menni, azzal is jól el lehet helyezkedni. Ha nyelvet is tanulsz mellé, külföldön tárt karokkal várnak majd :)

2015. szept. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!