Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a veleményetek az ilyen...

Patricii kérdése:

Mi a veleményetek az ilyen fajta tanulásról? Hülyeségnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy úgy szeretnék tanulni, hogy komolyan csak az érettségi tantárgyakat veszem. Vagyis azokból tanulok többet, a többiből csak épp annyit, hogy átmenjek vagy ilyenek. Megéri, mit gondoltok? Azért szeretnék ilyen módszerekhez folyamodni, mert igy legealább több időt tudok arra forditani, ami tényleg fontos. Igazából nincs meg a kedvenc tantárgyam meg ilyenek. Nem szeretek egy órát se úgy, hogy kedvencem legyen és emiatt gondoltam azt, hogy igy legalább biztosabb lesz az érettségi, ha nem forditom az időmet mindenféle olyan tantárgyra, amit 1. h nem szeretek és 2. h lehet nem is veszem hasznát. Anyum azt mondta, hogy neki mindegy,hogy mit csinálok, csal sikeresen letudjak érettségizni. Amugy most mentem 10-be. Köszönöm előre is a válaszokat. :) Bunkók meg off-olok nem érdekelnek.

2015. szept. 14. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyad van amire kell tanulni és nem érettségi tárgy? Rajz, ének, tesi nem tanulós tárgy, természettudományos tárgyak már nincsenek annyira, de ha van is akkor kötelező érettségizni egyből.


Én egyébként tovább szűkítettem a te elképzelésed anno, csak azokat tanultam amik számítottak egyetemre(nekem ez a matek és fizika volt), a többit leszartam, mert lehet(ett?) duplázni

2015. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért az életben sokat számít, hogy jó legyen az általános tájékozottságod a legtöbb területen. Még gondolom nem alakult ki benned, hogy mi akarsz lenni, úgyhogy legyél nyitott sok terület felé. Amúgy szerintem nem kell megszakadni a tanulásban, ahhoz, hogy jó eredményeket érj el a középiskolában. Figyelj az órákra, otthon napi 1-2 óra jó beosztással elegendő szerintem.
2015. szept. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem voltam stréber, de mindegyik tantárgyra tanultam jó soakt....és majd belegebedtem az építészmérnökibe :D

Ha tovább tanuslz, jó lene valami pályát keresned és megnézni milyen felvételije van.....amúgy gondolom arra gondolsz, hogy nem érdekel, biológia, kémia fziika....kb ezek az "átlagembernek" a buktatók is egyben.....

nekem pont fizikából kellett érettségiznem....matekot szerettem

ez a rendszer amúgy pont olyanokkal kicseszés, mint én....én úgy számoltattam anno (2009), hogy összes tantárgy......de természetesen van oylan aki a 2 tantárgyára turbózott rá, és nyilván ugyanannyival vagy több ponttal kerültek be....

ha addigra lesz valamyilen elképzelésed simán lehet belőled még "akármi-akárki" :)

2016. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!