Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdemes a jogi egyetem után...

SZJG kérdése:

Erdemes a jogi egyetem után művészi diplomát is szerezni?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám összekapcsolni a kettőt.. Semmi értelme sincs? Divattervezest szeretnek meg tanulni vagy grafikát de elotte a családom miatt mivel mindenki jogász nekem is elkell végeznem. Persze nagyon jo tanuló vagyok de nem tudom magam elképzelni hogy egy ilyen száraz munkat csinaljak egesz életemben. (telorol vagyok Bocsi az ekezet hianyok miatt/)

2015. szept. 17. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben átgondolnám, megéri-e azt a rengeteg évet és tanulást, no meg szenvedést a családi nyugalom. Milyen család az, akik ráderőltetnek valamit, ami egyáltalán nem való neked és nem is szeretnéd? A jogász képzés nem valami egyszerű, rövid dolog, ami után bármi belefér. Rohadt hosszú, és még az is szenved vele, aki amúgy ezzel akar foglalkozni... Valószínűleg nem is bírnád. Annak meg nincs sok értelme, hogy úgy küzdöd végig, hogy tudod, úgysem ezzel fogsz foglalkozni.
2015. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Család kedvéért szívatnád magad 5 évig, ami persze több lesz mint 5, mert ennyi alatt minimális számú ember tudja elvégezni a top egyetemeken időben?! Fogalmad nincs, milyen nehéz a jogász szak, mennyit kell tanulni. Valamit érő divattervező, grafikus képzés még 4 év. Mire ezekkel végzel majdnem 30 éves leszel. Ha tényleg művészeti irányba akarsz menni, akkor legyél határozott és csináld azt, amit akarsz. Még mindig könnyebb ezeket otthagyni és elkezdeni a jogi egyetemet, ha meggondolod magad, mint fordítva. Bánni fogod, hogy időt és rengeteg energiát áldoztál egy olyan egyetemre, ami nem is érdekel.
2015. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom Abodi Dóra is a jogi egyetem után kezdett el divattervezést tanulni és ma már az egyik legbefutottabb magyar divattervező. Említette is az interjúiban, hogy nagyon sok hasznát vette a márkaépítésnél a jogi egyetemen tanultakat.


Lehet még előnyt is tudnál kovácsolni ebből, mert én is művész-diplomát szereztem, de sokszor azt látom, hogy akikkel végeztem hiába tehetségesek, nem tudnak érvényesülni, nem tudják menedzselni magukat, egy szerződést nem tudnak értelmezni...

2015. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!