Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemnek így mi értelme?...

Az egyetemnek így mi értelme? Illetve hogy győzzem meg a szüleimet, hogy arra a szakra menjek ahová szeretnék?

Figyelt kérdés

Közepes tanuló vagyok, a szüleim sokat várnak el , és magyar szakra szeretnének küldeni , előtte egyetem meg stb.

A sulinkban a tanárok azt mondták hogy az egyetem csak évvesztegetés , mit tegyek? Pincérnek szeretnék menni, de a süleim ellenzik. Nem tudok már mit mondani nekik.


2015. szept. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó iskola lehet, ha szerintük évvesztegetés az egyetem...

Amúgy miért magyar szak? Azt szeretnék, hogy tanár legyél?

Igaz, hogy nem kell mindenkinek diploma, főleg azoknak nem akik nem szeretnének diplomát. Semmi értelme 5 évet szenvedned egy olyan szakon, amit nem szeretnél. Főleg nem valamelyik noname főiskolán, mert máshova nem veszenk fel közepes eredménnyel.

Amúgy miért pont pincér szeretnél lenni? Egyik nyáron dolgoztam vendéglátásban és én imádtam, szóval hajrá. Ha bejutsz valami normális étterembe, akkor még jól is elsülhet.

2015. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Első vagyok még mindig. az esetleg nem jutott eszedbe, hogy vendéglátást tanulj?

Elmész valamelyik fősulira, ahol lehet vendéglátást tanulni. Nem kell a legszínvonalasabb, mert most nem az a lényeg. Ha jól tudsz angolul, vagy ha csak meg bírsz mukkani, akkor lehet menni minden nyáron szállodai gyakorlatra. Angoltudás függő a pozíció, a pincérhez jól kell beszélni. Én is ilyennel voltam (resort leaders) Ha ezt sokat csinálod, akkor diploma után más ügynökségekkel akár egy évre is tudsz menni, mert rengeteg ilyen work and travel program van ha turizmust tanultál. Ebből meg nem gazdagodsz, meg arra sincs garancia, hogy hazatérve kamatozni fog, de mire van garancia manapság?

2015. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen specifikus tudást sajátíthatsz el. Pl. semmilyen más iskola nem készít fel arra hogy orvos legyél. Vagy mérnök, vagy tanár, vagy programtervező informatikus. Erre van az egyetem. Nem évvesztegetés, ha

1) olyan tudást sajátítasz el ott, amit máshol nem sajátíthatnál el

2) olyan papírt szerzel, ami szükséges a munkához amit végezni akarsz


Ha meg pincér szeretnél lenni, akkor legyél pincér. Mondd meg nekik, hogy te ezt szeretnéd, és légyszíves tartsák tiszteletben a döntésedet. Hány éves vagy, hogy ilyeneket a szüleid akarnak eldönteni helyetted?

2015. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miféle ember képes a gyerekét magyar szakra küldeni? Hogy aztán éhbérért gürcöljön, ha egyáltalán alkalmazzák valahol?
2015. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Ne aggódj... ha közepes tanuló vagy, úgysem fognak felvenni az egyetemre, s akkor mehetsz nyugodtan pincérnek :-)


1-esnek. Azt írod, miféle iskola az, ahol szerintük az egyetem évvesztegetés, majd utána Te magad is írod, hogy így felesleges a kérdezőnek egyetemre menni, elvesztegetett 5 év. Hát ezért mondja az iskola is - szerintem... :-) Bocs :-)

2015. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok.

Amugy nem tnulunk angol, Ukrajnában élek.

De hiába mondom nekik ,hogy én nem akarok arra tanulni, erőltetik. És már ilyenkor sirógörcsöm van..

2015. szept. 17. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért azt gondold át szerintem, hogy 40-50 évesen milyen lesz még mindig az étterembe rohangálni. Fiatalon még megy, később már nem biztos, hogy olyan jó kedvvel... Jó ha van egy B terv a tarsolyban, valami olyan munka, amit nyugodtan lehet végezni. Persze ehhez nem feltétlenül magyar szak kell, hanem amit szeretnél is végezni.
2015. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!