Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai filozófiának van értelme...

A mai filozófiának van értelme? (Plusz egy feltevés)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a mai világba születik egy nagy filozófus, például Schopenhauer vagy Platón (mindegy ki); szerintetek hogy vélekedne? Filozofálgatna és ontaná magából a műveket, vagy a mai világban már "felesleges"? Sok minden meg lett már magyarázva, ezért kérdezem.


Véleményekre vagyok kíváncsi.



2015. jún. 8. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:

+

Szerintetek tudnának egyáltalán érvényesülni? Könyvkiadásra, elismerésre gondolok.

Lehet, hogy nem is maradna fent a nevük?

2015. jún. 8. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma is léteznek olyan körök, ahol egy mai nagy filozófus műve közönségre találna.Az a fontos, hogyha megszületne egy mű egy ilyen nagy embertől, akkor az eljusson a megfelelő emberekhez.

Annak idején Platón filozófiája sem forgott közkézen, ma pedig az emberek nemtörődömsége miatt nem sokan olvasnák el a ma aktuális könyvet.

Ennek ellenére nem hiszem, hogy egy nagy filozófus nem írna könyvet.Legalább hobbiból mindenképpen megtenné.Az más kérdés, hogy a kiadás megtörténne-e.

2015. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ezen a kérdésen és arra jutottam hogy a filozófia haldoklik. Schopenhauer idejében is, a német idealizmus ideje alatt a köznép sokkal érdekeltebb volt a filozófia iránt, persze akkor is a főbb országokban. Franciaország, Németország...ha ide születtél volna esetleg ide kerülnél, vagy valamelyik angol országba akkor talán lenne esély. Ám, nagyon politikailag hasznos elméleteket kell írj, hiszen a köznépet nem fogja érdekelni az ontológia vagy hermeneutika. Nekem ez a véleményem.
2015. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem attól, hogy Platón nem tudna mit kezdeni a mai világ dolgaival, még nem jelenti azt, hogy a mai filozófiának nincs értelme. Legalábbis számomra van attól, hogy nem hasonlít ókori, múltból vett ideológiákhoz.

De érdekes lenne meghallgatni ezek nézőpontját, hisz nagyon sok embernek az a komplexusa, hogy gyorsan változik a világ, ami negatív.

Legalábbis én úgy értelmezem, hogy a régi és új idők összehasonlításáról szól a kérdés.

Engem érdekelnek olyan filozófiával telített művek, amik a mai világot értelmezik. Ezt szerintem képzeletben sem kéne XX. század előtti filozófusokra bízni.

Bár sokan azt gondolják, hogy ma már minden fontos kérdést kimerítettek, attól még elméletileg a filozófia végtelen kérdések lehetőségét nyújtja, csak az számít, hogy valakinek van-e motivációja ebből meríteni. Lehet, hogy a világ nem segítene rá az érdeklődéssel az érvényesülésükre, és nem lehet rá akkora igény, mint más korokban, de elvileg lehetséges értelmes filozófikus könyveket kiadniuk, ami valamilyen újat tudna felmutatni.

2015. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!