Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tanulunk az iskolába...

Miért nem tanulunk az iskolában olyan dolgokat, amiket biztosan hasznosítani fogunk az életben?

Figyelt kérdés
Szavazás, adóbevallás, banki ügyek intézése stb. Szerintem alap dolog lenne ezeket tanítani, és biztosan gondoltak már erre. De még sincs ilyen, miért? Van valami oka?
2015. szept. 19. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondoltak, majd úgy döntöttek, hogy a lebutított birkákat könnyebb irányítani, úgyhogy helyette tesizz naponta, legyen naponta énekóra (én már a napi rajzórákat várom), tanuljon az elsős hittant/etikát, inkább menj és végezz közmunkát (szokd, hogy majd semmi pénzért dolgozol). Ahol meg mondjuk ilyet tudnál tanulni, hogy közgazdaság vagy jog, hogy értsd is miért és hogyan húznak le, az az egyetem, ahova meg egyre lehetetlenebb bekerülni, mert az állami támogatáshoz már lassan eszeveszett magas pontok kellenek az ehhez kapcsolódó szakokhoz (vagy fizess 160-400 ezer Ft/szemesztert, amit valószínűleg diákhitelből fogsz, amivel megint szépen lehúznak).

Ez nagyjából ilyen egyszerű :)

2015. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alternatív sulikban tanulnak ilyet. Az államnak nem érdeke hogy a nagy tömeg is átlássa a helyzetet.
2015. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

regen volt pl háztartás alapismeretek óra, ahol a fiúk barkacsoltak, a lányok főztek, varrtak. ma ezeket kb senki nem csinálja Inkább rendel kajat, megveszi készen a polcot, ha elszakad a kabát vesz újat. ez a gazdasagnak jó nyilván.

azt kell hogy mondjam, hogy az internet világában aki nem tud főzni vagy olyan alapdolgot, hogy kell számlát befizetni, az vessen magára. már mindennek utána lehet nézni, talán hogyankell. hu is van

az oktatás meg világ szinten nem olyan rossz, de nyilván vannak benne logikai gebaszok.tulsagosan leterhelik szerintem a kisiskolàsokat is. de pl gimiskent is érettségi eveben minden napos testneveles meg egyéb kamu órák nagy számban. de nekem pl reál tagozatos osztályban érettségi évében 3 matek volt és 2+1 magyar. szóval az érettségi targyak a beka segge alatt voltak, ilyen óra szamban nem lehet igazán haladni. de persze rajz, ének, tesi, infó nagy oraszamban ment... no comment

nehogy a barom tovább tanuljon.. persze aki akar heti 3 matekon is felkészül, de azért csak logikusabb lenne ha 5 matek lenne és három tesi, nem fordítva. .

meg annyi, hogy sok egyetemi szakra irrealisan kevés pont kell, szóval 2-3as érettségivel is felvehetnek. persze utána meg kihullik a 80%. mig olyan is van, hogy egy büfé szakra bőven 400pont felett van. ezzel azt sugalljak hogy ez milyen jó.. +en visszavezetnem, hogy az egyetem is felveteliztessen. sok olyan ember van aki nem való a felsőoktatásba,

2015. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"erkölcstan"..


szerintem is azért, hogy nagy maradjon a birkacsorda.


el kéne mondani, meg kéne tanítani miért kell ennyit tesizni (és nem rákényszeríteni hogy a sok idiótával együtt tegye ezt..), el kéne mondani az élet alap dolgait, miért ne és hogyan ne stresszelj, miért kellene tanulni, megismertetni a szakmákat, ...


Az egész oktatásból hiányzik a MIÉRT

2015. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!