Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Középiskola...

Mitévő legyek? Középiskola második osztályos vagyok, lassan ott tartok, hogy undorral járok az iskolába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szakközépbe járok, első osztály nagyon tetszett, meg voltam elégedve, hogy ebbe az irányba tanultam tovább. De most, hogy másodikos vagyok rájöttem egyáltalán nem érdekel az egész, úgy érzem 2 évet el fogok cseszni azzal a döntéssel, hogy abbahagyom a képzést. Mit tennétek a helyebe?
2015. szept. 20. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen képzés, mi nem tetszik benne, mi az alternatíva, mit szólnak a szüleid?
2015. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Környezetvédőnek tanulnék, az nem tetszik benne, hogy 5 szakmai tantárgy jött ez évtől és mindnek az alapja a szerves kémia, ami nekem nem tiszta, nem értem pedig 4 éve tanulok kémiát sehogyan se értem meg... alternatíva még nincs kidolgozva. Szülőknek nem mondom még el, hogy váltani szeretnék, vagyis nem mondhatom el, mindent a szívükön viselnek sőt nem bírják a bizonytalanságot attól kikészülnének és feltehetően én is.
2015. szept. 20. 11:04
 3/6 anonim ***** válasza:

nézd, ha abszolút érdektelen terület számodra, és nem is megy, akkor sztem tök egyértelmű h ott kell hagyni. majd 20 év múlva azt fogod mondani h ott egy meg a rák azt az elvesztett 2 évet, sokkal nagyobb gáz lenne, ha itt bukdácsolnál még évekig és akkor a végén esetleg lesz egy olyan végzettséged amit örökre utálsz.

most nem?

én egyetemmel csináltam ezt, kész, ott hagytam, és életem legjobb döntése volt a váltás, hiába esett ki 1 év. úgyh én a helyedben tuti váltanék, meg kell beszélni a szüleiddel ezt így szépen logikusan, és csak belátják, ha egyszer tényleg ennyire nincs értelme ... hidd el, nem érdemes ezen sokat parázni, főleg ha van helyette egy határozott másik elképzelésed amit szeretnél tanulni.

2015. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a bajom... nem érdekel semmi szó szerint. Matekhoz nem értek egy nulla a tudásom 6 éve mentesítésem van alóla, egyetlen ami érdekel az a könnyű-gépkezelő illetve a nehéz-gépkezelő csak a vezetéshez van érzékem, amiből meg persze ilyen szintem nem lehet megélni....
2015. szept. 20. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:

ja hogy nem középiskolában gondolkodsz ... ezt eddig nem tudtam.


hát nézd, ha a vezetés az ami fekszik nagyon, akkor abból kell a legmagasabb szintig elmenni, azaz PÁV-I-es kékfényes jogsit megszerezni. de azért én azt mondanám h egy érettségit mindenképp meg kéne szerezni, mert sose tudhatod mit hoz a jövő, főleg 16 évesen, és az amolyan minimum, ha később bármi mást akarsz csinálni.

2015. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen-igen, az érettségi a legfontosabb ezért is fogok most félretenni minden gondot, a szerves kémiával nem foglalkozom hisz miatta tartok ott ahol tartok, valahogy megoldom ezt az évet... legalábbis megpróbálom ha meg nem jön össze akkor kitalálok valamit...
2015. szept. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!