Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egy rossz jegy...

Mit tegyek ha egy rossz jegy teljesen elveszi a kedvem a tanulástól?

Figyelt kérdés

Több tantárgyból is szoktam rossz jegyeket kapni (töri,matek pl.)de van amiből meg csak jókat (pl. irodalom,idegen nyelv)Viszont,az a baj hogy mikor kapok egy rossz jegyet töriből,az totálisan elveszi a kedvem a tanulástól .Régebben tanultam 2-3 napot egy témazáróra(vagyis szombat+vasárnap meg közben tanultam legtöbbször minden órára),hármas lett (ez többször),egy idő után már kezdtem 4-eket kapni,de akkor kevesebbet tanultam sztem mint mikor 3-t kaptam.Most meg az szomorít el,hogy a múltkor írtunk töriből,és 3 lett.Sokat tanultam az évszámos részére,de a többire nem.A többire azért nem tanultam,mert ez egy javító dolgozat lett volna,és az első alkalommal meg pont hogy az évszámok mentek nagyon rosszul,a többi része jó volt.Ráadásul mire megtanultam az évszámokat (több mint egy hétig,minden nap tanultam,szóban felmondtam,írásban leírtam stb),addigra már nem nagyon volt kedvem meg energiám a többire :(

Emiatt már anya is haragszik rám..de én nem akarok miatta sem egy ilyen dolog miatt összeveszni :/Már néha falra tudnék mászni a töritanulástól..De ha nem tanulom ,az se lesz jobb,dehát valahogy el is megy az önbizalmam a tanulásától.



És az első alkalommal meg tudtam a többi feladatot,csak az évszámokat nem,ezért azt hittem ha azokat megtanulom,akkor végre jó lesz..


Csak ez már nagyon elveszi minden motivációmat meg kedvemet az egésztől.

Kijavítani nem tudom,mert már ez is javytó dolgozat volt,és most meg haladunk tovább egy másik anyaggal.

:/ Szóval még azzal se tudom motiválni magam hogy írok javítót és az jó lesz.


2015. szept. 22. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy hányadikos vagy; a leírtak alapján olyan 5-6. osztályos lehetsz, de elnézést kérek, hogyha nem így lenne.


A probléma vagy ott van, hogy a tanulási módszered nem jó (például magolsz ahelyett, hogy értően tanulnál), vagy pedig ott, hogy nagyon rágörcsölsz a dolgozatokra; az egyik azért problémás, mert a tanár nem azt kéri vissza szóról-szóra, amit leadott, a másikkal meg az, hogy hiába tanultad meg jól, a vizsgadrukk miatt sokat felejtesz dolgozatírás közben is.


Szóval a megoldás az lenne, hogy vedd lazábbra (3 nap tanulás egyébként is sok, pláne ha csak 1 tárggyal foglalkozol), és ne idegeskedj azon, hogy milyen lesz (tudom, ez nehéz, de hidd el, az idő előrehaladtával egyre könnyebben fog ez menni).

2015. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Talán a stílusom miatt következtettél rá hogy hanyadikos lennék,de amúgy a gimiben vagyok végzős :(
2015. szept. 22. 15:28
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi amúgy a választ,főleg hogy ilyen gyorsan írtál :)


Amit észrevettem az az,hogy mikor többet tanultam és jobban rágörcsöltem akkor rosszabbat írtam,mikor kicsit lazábban vettem,akkor jobb lett.

De hogy lehet megtalálni az arany középutat?

Mint írtam,legutóbb pl. a fogalmakat át se néztem már mert azokra nem volt erőm és kedvem,és úgy gondoltam hogy mivel utóbb azokat jól tudtam,most is fogom tudni.De nem így lett.


Úgy érzem semmi sem jó.Az se jó ha nem tanulok,de annyiszor jártam már úgy hogy tanultam sokat és nem ért szinte semmit.


Hát ilyenkor mit csináljak? :(

2015. szept. 22. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jegyekért tanulsz.

Ne az motiváljon, hanem a biztos tudás!

Nálunk zseniális tanári gárda volt gimiben, és az aktuális tananyag tudása, csak harmada volt a követelménynek. A felelet alkalmával volt ismétlő kérdés az azévi anyagból, és volt ismétlő kérdés egy régebbi év anyagából. Erre kaptad a jegyet.

Szóval nem volt szabad felejteni, állandóan frissen kellett tartani a tudást.

Mondanom sem kell, játszva leérettségiztünk, míg más ismerőseink vért izzadtak az érettségire készülve. Bennünket 4 évig arra treníroztak, hogy mindig mindent tudni kell, bármikor bárhonnan számon kérhetnek. Erre kondícionáltak bennünket, és nagyon magabiztosan álltunk az érettségi bizottság elé. Meg volt a tudásunk...


[Érettségin többen jobb vagy sokkal jobb jegyeket szereztek, mint amilyen jegyek év közben be-becsúsztak...]

2015. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vannak olyan tantárgyak amiket nem a jegyekért tanulok,de van olyan (pl. ilyen valamennyire a töri is,de amúgy a matek is) amiket igen.


Amit a legjobban szeretek,azt tényleg tanulom sokat,de azért mert örömet okoz,meg a tantárgyhoz is kapcsolódnak kellemes emlékeim és motivál z hogy abban alapból jó vagyok.

2015. szept. 22. 17:20
 6/7 A kérdező kommentje:

De ez még csak az egyik része: most valamennyire igazad van.Viszont mégiscsak rossz amikor már az ember tanul és már sokadik alkalommal kap így is rossz jegyet..egy bizonyos szinten mégis elveszi sztem a motivációt..mert úgymond nincs a muunkának "eredménye".

:S

2015. szept. 22. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon is átérzem amit mondasz. Az tuti, hogy borzasztó egy érzés, amikor az ember fáradságos munkájának végül nem lesz meg a várt eredménye. Tudom, mert sajnos hasonlóan jártam én is sokszor, immár egyetemen, és most ezen igyekszek dolgozni, hogy ez ne következhessen be többször. Tapasztalatból tudom, hogy mennyi fölösleges idő el tud menni azzal, hogy az embernek nem fog az agya, és csak ül a könyv felett, de nem ragad meg az anyag.-Ezt most nem a te bántásodból mondom, kérdező, hanem csak leírom amit már megtapasztaltam. Illetve én úgy vagyok vele, hogy alapból kicsit lassabb a munkatempóm. Nekem az vált be, hogy mindent kijegyzetelek, kihúzom a lényeget szövegkiemelőkkel, esetleg valamit le is rajzolok, ha pl. úgy jobban megérthető a folyamat, vagy pl. neked törinél is beválhat, hogy ha egy esemény-sorozatról van szó, azt ilyen ábrákkal lerajzolgatod. Ez beválhat, mert van mihez kötni, és így talán könnyebben megragad. Ha azt érzed, hogy fáradsz, és nem haladsz a tananyaggal, mindenképp tarts egy kis szünetet, és ne próbáld erőltetni tovább. Ilyenkor esetleg tornázz egy picit, az mindig felfrissíti a gondolkodást. Zenét ha lehet ne hallgass tanulás közben, maximum valami nyugtató hatásút. Hát, lehet, hogy ez mind, amit leírtam kicsit klisésen hangzik, de hátha segít azért.

Most nekem is aktuális megint, hiszen itt a vizsgaidőszak.

Sok sikert!

2016. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!