Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségin az esszéknél baj, ha túllépek a megadott terjedelmen?

Figyelt kérdés

rövid esszé: 12-14 sor

hosszú esszé: 30-35 sor



2015. szept. 23. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem valahol 5% körül van a határ. Nyelvvizsgán sem tolerálják a túl sok szöveget. Ezért van meghatározva.
2015. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass egy megoldókulcsot, abban benne van. A tanároknak aszerint kell pontozniuk.
2015. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvastam, a hivatalos megoldókulcsban nem említi. És mivel sor van megadva, nem szószám (mint nyelvvizsgán) gondoltam csak irányadó, mert ugye egyénenként változik a íráskép, betűméret stb. szóval nem tartom relevánsnak a dolgot
2015. szept. 23. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Kizárólag a megoldókulcs a mérvadó, ha abban nincs, akkor nincs. Sehol máshol nem szabályozzák a javítást.
2015. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 23. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem lehet túllépni, kivéve az utolsó mondatod befejezését (tehát ha az utolsó sornál jársz, de még nem fejezted be a mondatot, akkor írhatod még alá, de utána már nem.)
2015. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A megoldókulcsban azért nem szerepel, mert a tanár nem von le érte pontot, egyszerűen nem értékeli. Ha jól tudom, két sorral lehet túllépni a terjedelmet, legalább is nekünk a 18 soros rövid esszéket 2 sorral lehet fellépni, mert azt mondta a tanárunk, hogy érettségin és 2 sorral lehet túllépni, hosszú esszénél nem tudom, hogy így van-e, de feltételezem, hogy ott is eszerint járnak el.
2015. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Benne van a javítási útmutatóban, mért mondod, hogy nincs? Nekem kell kikeresnem?

"3. A szöveges feladatok terjedelme

Fontos szövegalkotási kompetencia, hogy a vizsgázó a gondolatait az előre meghatározott terjedelem keretei között fejtse ki. Indokolt esetben a kipontozott helyen megkezdett gondolat a lap üres helyein befejezhető, és ez a válaszelem is értékelhető. Ez a rövid

feladatoknál kb. 2–3 sort, hosszú feladatoknál kb. 4–5 sort jelent."

2015. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!