Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon sok az egyetem. Más is...

Nagyon sok az egyetem. Más is így érzi? Kicsit kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Nem számítottam arra, hogy ilyen sokat kell majd tanulni. Négyes-ötösöket szeretnék, de látva ezt az anyagmennyiséget... Kicsit félek, hogy már az első vizsgaidőszakon elvérzem.

Számítottam rá, hogy sok lesz, csak arra nem , hogy ennyire..



2015. szept. 26. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, elsőéves vagy.


Normális, hogy elsőre ijesztőnek tűnhet, de hidd el, nem lesz olyan durva. Persze tanulni kell, de ezért jöttél egyetemre.


Az első félév arra jó, hogy kitapasztald a vizsgaidőszak mikéntjét, hogyan, mennyit érdemes készülni a tárgyakra. Nekem az vált be, hogy időről időre tanultam, igyekeztem minden órára felkészülten érkezni, mert nekem a vizsgák előtt 1 hónap alatt minden tárgyra felkészülni kevés lett volna. Van, aki meg így csinálja évekig, és megy neki.

2015. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szakos vagy... ?
2015. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogra járok.


Köszönöm #1, kicsit talán megnyugodtam. Készülgetek, kedden ZH, erre nagyon tanulok, de úgy érzem, hogy semmit sem haladok és amit már "megtanultam", azt sem tudom...

2015. szept. 26. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, a jog az tényleg nagyon seggelős, ott viszont semmiképpen sem ajánlott a vizsgaidőszak előtt mindent egyben megtanulok módszer. Folyamatosan készülj, másképp nem lehet. Az első pár félév a jogon a magolásról szól. Utána sem lesz sokkal könnyebb, de egy kicsit azért lazább.
2015. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én középsuliba megszoktam, hogy milyen könnyű 4-es 5-ösöket szerezni, aztán amikor bekerültem az egyetemre be kellett látnom, hogy itt nem feltétlenül megy minden kisujjból. Teljesen szokatlan volt, hogy a matekos tárgyakból kettes lettem, miközben mindig jó voltam belőle. És még az egyetemen is jónak számítottam a kettes megajánlott jeggyel :D Ezt meg kell szokni.
2015. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ja igen, azt én is akartam írni, hogy itt nem feltétlenül gáz, ha nem végig 4-es 5-ösökkel végzed el az egyetemet, főleg a jogot. Hidd el, lesznek tárgyak, amiknél fellélegzel, ha meglesz a kettes vagy a hármas.


Ettől függetlenül nem tanácsolom, hogy így állj hozzá, és arra hajts, hogy átcsusszanj kettessel (sokan csinálják így), célozd be nyugodtan az 5-öst, de akkor se keseredj el, ha nem úgy sikerül.

2015. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy nem elég ide a seggelés, akkor bárki el tudná végezni. Küldték a felsbbévesek, hogy nekik milyen kérdések voltak, és ez bizonytalanított el. 4 előadás alatt nem látom még annyira az összefüggéseket... :( A fogalmakkal, tényekkel nincs baj.
2015. szept. 26. 17:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! Sok sikert nektek is az egyetemen :))
2015. szept. 26. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszerészetire járok plusz mellette dolgozok heti 20 órát :D bár én inkább azzal küzdök,hogy nem alszok semmit sikerült tegnapról mára 16 órát egyben aludnom...Menni fog kitartás! :)
2015. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!