Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretném elkezdeni a szociáli...

Szeretném elkezdeni a szociális gondozó-ápoló tanfolyamot. Szerintetek érdemes rá kiadni ennyi pénzt? El lehet vele helyzkedni 48 évesen?

Figyelt kérdés
Van valakinek olyan tapasztalata, hogy esetleg hírdetés útján otthoni ápolást végez?

#munka #tanfolyam #szociáis gondozó-ápoló
2015. szept. 28. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton nem mehetsz vele csak öregotthonba, ami rosszabbul fizet, mint a kórház(plusz hálapénz sincs, mert ugye attól az öregetől nem fogod elvenni, aki ott van már évek óta), de ha elég ügyes vagy akkor tudsz magadnak betegeket intézni, de ugye az idő.
2015. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Belegondoltál mit kell ott csinálnod?Emelgetni az ágyban fekvő, idős, magatehetetlen embereket és tisztába tenni őket, meg fürdetni, stb...Inkább munkaügyi központban, támogatottan érdemes elvégezni ezt a képzést, ha munkanélküli vagy.Érdeklődj és jelentkezz náluk OKJ-s képzésre.55 éves kor felett meg kapkodni fognak érted a munkáltatók, mert jelentős adókedvezményt tudnak megtakarítani utánnad.
2015. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Éppen ezt írtam volna én is!Szerettem volna elvégezni ezt a tanfolyamot,de szerencsére máshogyan alakult az életem.

Van rálátásom,idősek otthonában dolgozom 3 éve:

Mentálisan,fizikailag nehéz munka!!Naponta legalább 3-at fürdetni,3x pelekázás,pépesek etetése,12 ó műszak.Juttatás nincs.Nálunk senkinek sincs olyan ápoltja,akikhez házhoz menne vki,pedig a 3 év alatt megfordult néhány szocgondozó nálunk...úgy emlékszem,h 200 000 feletti összeg a tanfolyam.Szerintem érdemesebb 120 000- ért szakácsnak menni,könnyebb,tisztább,jobban fizetett,legalább annyira keresett szakma.

2015. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Átgondolom.Igazából nem sok választásom van,mivel kis faluban élek jelenleg.Tervben van egy költözés, nagyobb városba.Ott már érdeklődtem egy helyen,ahová fel is vennének,de 7-8 időshöz kellene kijárni úgy tudom napi szinten,házi gondozóként.Ha erről van tapasztalat valakinek, vagy hallott róla, azt is szívesen "meghallgatom".
2015. szept. 29. 06:50
 5/7 A kérdező kommentje:
A munkaügyi központtal tavaly már jól megjártam.Ígérték, hogy behívnak tanfolyamra.Reménykedtem,de nem hívtak csak 25 év alattiakat és 55 év felettieket.De köszönöm az ötletet!
2015. szept. 29. 06:56
 6/7 anonim válasza:

Ebben csak érintőlegesen van tapasztalatom,így inkább azt írnám,amit én tennék.

Ez netes tanfolyam,adnak rengeteg tananyagot,0 segítséget,kell 320 óra gyakorlat,+80 óra,amit a kijelölt intézményben kell tölteni,közben brutális mennyiségű tanulás,folytonos vizsgázás-munka,család mellett.


Én elmennék a helyi,ha nincs,akkor a közeli idősek otthonába,v a családsegítőben érdeklődnék,h a házigondozókkal tölthetnék-e 1 próbanapot.E nélkül semmiképpen nem vágnék bele!

Sajnos nem csak cuki idősek vannak:mindenfelé szituba keveredhetsz:feledékenyek:elloptál ezt,rosszindulatúak:pl alaptalanul panadzkodik,h rosszul kötözted be a sebét,iszonyat bűzbe,kupiba is ki kell járnod-aki ellátja magát,az a környezetét is tisztán tartja,oda pedig általában nem kell járnod.Neked dolgod,h fürdesd,tiszta ruha,peluscsere:de ezt nem mindenki szereti,tűri,agresszív is lehet egy idős:-(.

Nem akarom elvenni a kedved,és lehet,h ahol élsz,v ahová készülsz,ott épp nem lesz ilyen tapasztalatod,de ez a valóság,tudj róla:csak ezt szerettem volna.

Szóval szerintem tájékozódj még élőben is,mielőtt belevágsz.

Ez olyan munka,amihez idegek,és "gyomor"kell-mindemellett persze szép HIVATÁS,és adhat sok örömet,elégedettséget is,h fontos munkát végzel.


Sok sikert a jó döntéshez!!Szia:-)

2015. szept. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

segítek neked, én is ezt végeztem, de egy forintot nem adtam ki érte, sőt még én kaptam pénzt. Munkaügyin keresztül ilyen tanfolyam, majdnem egy éves, tehát hosszúnak tűnik hogy te elkötelezd magad egy évre, mert ha abbahagyod közben, vissza kell fizetned a pénzt, ami a tanfolyam ára lenne, plusz amit kaptál, az 56 ezer vmennyi havonta. Én olyanon voltam ahol nem 25 év alattiak voltak. Nem volt felső korhatár.

A 11 hónapban volt két hét háziápolás gyakorlat, abból két nap idősek klubja, két hét kórház és egy hónap egy szociális otthonban a legvégén.

Érdemesebb így menni mert ha megbánod, akkor se fogod sajnálni, mert nem költesz rá semmit, azt az egy évet meg kibírod, a többségében úgyis a suliból áll, 8-ra bemész és délben legtöbbször el is engednek. Hétfőtől péntekig mintha nappalira járnál. Voltak olyan napok amikor be se kellett menni, mert a tanárnak közbe jött valami stb. De ezeket általában pótolni próbálják egy másik tanárral, de van amikor már késő. De ezeket bepótoljátok, ami annyiból áll, hogy ott maradsz kb 2 órával tovább.

Általában megyeszékhelyen folyik a képzés, ha vidéki vagy, vagy más városban laksz, akkor kapsz egy kis papírt és 90%-kal utazhatsz az adott város és a te lakhelyed között. Bérlet nem vásárolható vele, tehát minden reggel sorba kell állnod a jegyért a buszon, v vonaton. Vonattal is mehetsz vele.

Sokat nem ér ez, mert inkább szakápolókat keresnek, a szociális gondozó egy kórházban csak segédápoló lehetne.

Jó arra is, hogy beleláss a szakmába, kiderül, hogy van-e gyomrod hozzá. Nem olyan sok a gyakorlat hogy ne lehessen kibírni.

Háziápolás úgy megy hogy kiosztanak ehhez meg ahhoz a beteghez és hozzá csak te jársz, ha kell helyettesítenek, de ők a te betegeid, ismered őket, tudod mi kell nekik. Nyilván először betanulni fogsz egy másik ápolóval. Meg kell ismerned a betegeket. Nem fogadhatsz el semmit, pénzt meg pláne nem. Ha pénzt ad hogy bevásárolj neki, azt le kell írni arra a papírra, amit kapsz a beteg jelenlétében és aláiratni vele, mert ha elfelejti akkor gáz lehet belőle papír nélkül, rád is verheti, megvádolhat. Ha ilyen van, a papírral tudod bizonyítani. Ha meghív egy kávéra nem fogadhatod el azt sem, ő viszont megsértődik...akár elfogadod akár nem, mindenhogyan szar helyzetben vagy, ennek ez a hátránya. Előnye hogy viszonylag szabad vagy, ügyeket intézhetsz két beteg látogatása között. Meg van adva, hogy kihez hány órakor mész, persze csúszások lehetnek, de ha nem akarsz túlórázni, akkor igyekezned kell ki ne csússz az időből. Nem lennék háziápoló, de ha neked az tetszik akkor sok sikert hozzá. Ahhoz viszont elég ez a végzettség. Ha magánúton végzed el a tanfolyamot, az ára több mint fél millió plusz viszgadíj, ami szintén nem kevés pénz.

Melyik megyében laksz? Ha győr-moson-sopron akkor írj rám és privátban mesélhetek mi hogy megy.

2015. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!