Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulmányi pontok vagy szociál...

Tanulmányi pontok vagy szociális helyzet alapján érdemes kollégiumot igényelni?

Figyelt kérdés
Idén leszek első éves a PTE-TTK-n.A honlapjukon azt írták, hogy választani kell, hogy melyik fajta módon igénylem a koleszt, első éveseknek azt írták a tanulmányi pont az a felvételi pontszám .400 pont fölötti pontszámmal jutottam be. Ennyi ponttal már felveszik az embert koleszba vagy inkább próbáljam meg szociális alapon benyújtani a pályázatot?
2014. júl. 26. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem sok konkrétumot írsz. Nem mindegy, hogy 401 pontod vagy 500 pontod lett, illetve a szociális helyzetedről sem írtál semmit, így érdemben mi sem tudunk válaszolni.
2014. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Mégis hol a manóba olvastál olyat, hogy csak egy jogcímen lehet pályázni??? O.o A felsőbb évesek is több jogcímen pályázhatnak.


Egyébként ezt írják:


"A pályázati űrlapon jelölhető továbbá, hogy a hallgató milyen jogcímen kéri felvételét a kollégiumba. A kollégiumi elhelyezés elnyerhető


szociális alapon

tanulmányi alapon


A hallgató TÖBB!!!!!!! jogcímen is kérheti felvételét a kollégiumba." (PTE EHÖK honlapja)


[link]


Az van viszont, hogy csak EGYETLEN kollégiumot lehet megjelölni. Nem lehet, hogy ezzel kevered a dolgot?


Letöltöttem a TTK-s kiírást is: ott ugyanezt írják.

2014. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Szóval olvasd el megint, illetve idézd a szövegrészt, ahol azt írják, hogy csak egy jogcímen lehet pályázni.
2014. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi volt a ponthatár?ha 300,akkor valószínűleg elég a koleszhoz a pontod,de ha 410 és annyi pontod is lett,akkor már nem valószínű. Keveset tudunk rólad. Általában ha keresgélsz a honlapon,akkor van egy táblázat hogy a szociális pontjaid hogyan számolják. Ebből már tudsz valamit okoskodni.Ha közel laksz és jól keresnek szüleid, akkor valószínűleg nagyon kevés szociális pontot kapnál
2014. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
(Egyébként tanács: kolinak a Jakabhegyit jelöld majd, mert az a BTK-TTK tőszomszédságában van, ha nem akarsz reggel korán kelni, meg ne adj Isten, buszozni, akkor jobb, ha ott vagy.)
2014. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Beadhatod a szociálist is ha nagyon akarod, mert a papírok úgyis kellenek majd ha ősszel igényelsz szociális támogatást, szóval kérj majd rögtön kettőt, de tapasztaltam hogy a 400 fölötti pontszám BŐVEN és teljesen elég ahhoz hogy felvegyenek koleszba. Ismerőseimnél is így volt, minket tanulmányi alapján vettek fel. A TTK-n pedig eleve alacsonyabbak a ponthatárok mint pl BTK-n, szóval teljesen biztos vagyok benne hogy fel fognak venni, mert a jobb eredményűek közt vagy.
2014. júl. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
De mondom, hogy KÉT jogcímen is lehet igényelni, tehát beadhatot szociális és tanulmányi alapon is, NEM kell döntened!
2014. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 27. 09:13
 9/10 anonim válasza:
BTK-ra jelentkeztem es 346 pontom van 260 volt a határ, édesanyám 47et keres, apa nem dolgozik, tesóm dolgozik de ő azt hiszem külön háztartás, mert keres kb 40 km Pécs ide. Milyen esélyeim vannak? Túl közel lakom? :-(
2014. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok megmondóember, de ha téged nem akkor kit, szerintem felvesznek, add be mindenképp szociálist meg a tanulmányit is.
2014. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!