Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnök informatika mellé...

Mérnök informatika mellé milyen diplomát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szerintetek ilyen diploma mellé hasznos lenne egy matek/fizika bsc, vagy esetleg egy közgazdász diploma?

(Mellette dolgoznék programozóként.)



2015. szept. 28. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Minek? Ez pont egy olyan végzettség, amivel garantáltan lesz munkád és sokat fogsz keresni. Így is baromi hosszú elvégezni a szakot, tök nehéz, akár éveket is csúszhatsz. Miért akarsz mást is tanulni még? Matek/fizika BSc-vel meg úgysem mész semmire önmagában.
2015. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert még sok minden érdekel, szerény véleményem szerint az egész élet egy nagy tanulási folyamat. :)

+ Nem szeretnék olyan életet, hogy reggel felkelek, 8 órát lehúzok, majd hazajövök. Nekem célok kellenek.

Ezért gondoltam, munka mellett elkezdeni egy másik egyetemet nem lenne hülyeség.

2015. szept. 28. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Tudsz te bármit a mérnökinformatikáról? Azért az többnyire nem arról szól, hogy bemész, 8 óra munka és hazamész. De te tudod, szép dolog, ha tanulni akarsz, csak nem biztos, hogy ennek a tervnek így van értelme. Közgáz még jó lehet valamire, de akkor már gazdinfo. Ha elkezded a matekot vagy a fizikát, akkor érdemes utána azt még tovább tanulni, mert az alapképzés nem sok mindenre jó, azon kívül, hogy elmondhatod magadról, hogy tanultál még 3 évet.

Egyébként nem tudom, a legtöbb embernek bőven elég az a cél, hogy időben el tudja végezni a mérnökinformatikát, egy olyan szakirányon, ami érdekli, és utána 3-400 ezreket keresve családot tudjon alapítani.

2015. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem lenne értelme?

Szerintem azt kell csinálni, amit szeret az ember, én pedig ezt szeretném, szóval máris van értelme; ez neked lehet furcsa, de nekem vannak céljaim.


Hát, akkor én nem vagyok a "legtöbb ember".

2015. szept. 28. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem mindkettő hasznos lehet, de akár MSc szinten is, nemcsak BSc szinten. A matek vagy fizika jó választás lehet, önmagában azzal el lehet helyezkedni akár bankoknál is, de ha informatikai tudásod is van és még a programozáshoz is konyítasz, akkor elég sokra viheted szerintem. Nekem is a fizikus diplomám mellé van egy mérnök infóm, és fejlesztőmérnökként dolgozom egy kisebb cégnél, amelynek elég nagy jövője lehet majd. Hasonlló párpsítással te is kaphatsz akár mérnöki, akár szoftverfejlesztői munkát, és pl. egy multinál még harmincas éveid előtt fémillió bruttónál többet kereshetsz majd egy szép adag cafeteriával kiegészítve.
2015. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem megírni, hogy mindenképp msc szintre szeretném "fejleszteni" a bsc-t. :)

Köszönöm szépen a válaszodat, kedves utolsó!

Úgy látszik, részben hasonlítunk. :)

2015. szept. 28. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!