Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A német érettségit lehet...

A német érettségit lehet helyettesíteni más nyelvel?

Figyelt kérdés
A német nagyon nem megy,ha teszek egy másik nyelvből (olasz,spanyol,francia,japán) nyelvvizsgát azzal kiválthatom a németet? Nem tudom hogy mennyit számít de romániai tanügyi rendszerben vagyok.

2015. szept. 28. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyelvvel.

Nagyon számít, szerintem itt elég kevesen értenek a román érettségi rendszerhez.

2015. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a magyar rendszerben hogy van?
2015. szept. 30. 16:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A magyar rendszerben bármilyen idegen nyelvből érettségizhetsz, pl. orosz, német, angol, spanyol,... amit akarsz.

Sőt ha jól tudom, pl. ha van legalább középfokú nyelvvizsgád, akkor azzal is kiváltható az érettségi. (Habár ebbe már nem vagyok biztos, sok módosítás, meg össze-vissza kavarodás volt az erettsegi körül).

2015. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!