Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol tudok online gyakorolni...

Hol tudok online gyakorolni német középfokú nyelvvizsgára? Igazából a TELC-en gondolkodtam, de jöhet más oldalról is, hasonló feladatok

Figyelt kérdés

Esetleg még tippeket is várok a nyelvvizsgához: hogyan készüljek, mire fektessek nagyobb hangsúlyt, miket nézzek át, milyen könyvekből tanuljak

Köszi



2015. szept. 7. 19:24
 1/2 morti24 válasza:

Én önállóan tanulok, többféle módon is, amikor megunom az egyiket váltok a másikra, írok pár "mód"-ot.

- Rádió hallgatás (amit nem értek gyorsan kiszótárazom)

- Párbeszéd olvasás (van egy könyvem, a jobb oldalán németül a bal oldalán magyar vannak párhuzamosan a szövegek.

címe: Tanuljunk Nyelveket! Hogy mondjuk németül? 1990, Antal Mária - Heller Anna - Tamássyné Bíró Magda)

- Német képregény olvasgatás (találsz rengeteget a googleba, a képnézetben látod is azonnal)

- Német filmek: vannak youtubeon direkt tanulós filmek, szótárazol, hallgatod, figyeled a szövegkörnyezetet

- Nyelvtani összefoglaló nézegetése: Nekem speciel a "Német kisokos nyelvtani összefoglaló" van meg. A 3. javított kiadás. Ez egy kis könyvecske, de mindenféle nyelvtan benne van, amire szükség lehet. Érdemes tagolva olvasni, ne legyen egyszerre sok.

2015. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Biztosan van a TELC-nek felkészítő könyve németből is, mivel angolból van. Azt ajánlom, és írj sok levelet, nameg ha van lehetőséged, gyakorolj valakivel a szóbelire.
2015. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!