Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges az hogy...

Asdasd6 kérdése:

Hogy lehetséges az hogy teljes felmentésem legyen angol tantárgyból?

Figyelt kérdés
Diszlexia,diszgráfiás vagyok és nehezen tudom a magyart is megtanulni az angolt meg egyáltalán nem tudom és valahogy szeretnék egy olyan papírt hogy teljes felmentésem legyen angolból?
2015. szept. 28. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A területileg illetékes Nevelési Tanácsadóban adnak felvilágosítást. Súlyos diszlexiával, diszgráfiával gondolom foglalkoztak már veled. Ha jól tudom, a szakértői bizottsághoz irányítanak és ők állítják ki a papírt. De inkább csak osztályzás és a helyesírás osztályzása alóli felmentést szoktak adni.


Legalább angolul ígyis-úgyis meg kell tanulnod, ha második idegen nyelvet nem is tanulsz. Tudom, hogy nehéz, de feküdj rá, dolgozz rajta, kérj minél több segítséget, mert óriási hátrány lesz a munkaerőpiacon, ha legalább alapszinten nem tudsz angolul. Végtelen sok energiát nem érdemes belefektetni, de nagyon sokat igen.

2015. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mostanában divat lett diszlexiásnak lenni...
2015. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem egy barátom kapott erről papírt, hogy felmentett idegennyelvből, és a diplomájához jelnyelvből kellett nyelvvizsgáznia, ami nehezebb volt, mintha angolt tanult volna. :)
2015. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mostanában divat lett diszlexiásnak lenni..."


Szerencsére a Nevelési Tanácsadóban mostanában sem adnak ki divatból felmentéseket, hiába is szeretné valaki. Nem kívánságműsor. Másrészt pedig sem értékesebb, sem értéktelenebb nem lesz ettől egy ember.

2015. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szerencsére a Nevelési Tanácsadóban mostanában sem adnak ki divatból felmentéseket, hiába is szeretné valaki."


Nekem például több osztálytársam is könnyebbnek vélte a diszkalkuliát, mint a matek tanulást...

Ahogy az első mondta, ha diszlexiás, diszgráfiás, akkor gondolom voltak nevelési tanácsadóban, és ott elmondanak mindent, felmentésre való jogosultságot is megállapítják. Akkor ha tudja magáról, és meg is állapították, mi értelme ennek a kérdésnek? Plusz attól, hogy valaki diszlexiás/diszgráfiás, attól még nem kap egész tantárgy alól felmentést.


"Másrészt pedig sem értékesebb, sem értéktelenebb nem lesz ettől egy ember."


Ki beszélt erről? Mert én nem...

2015. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor ha tudja magáról, és meg is állapították, mi értelme ennek a kérdésnek?"


Ez úgy megy, hogy pl. óvodás vagy elsős korában megállapítják, hogy diszlexiás, esetleg spéci osztályba küldik. Később, ha szükséges, újra megnézik, és esetleg felmentik a helyesírás osztályzása alól. Mikor idegen nyelvet kezd tanulni, akkor az már akár a harmadik kör is lehet, hogy abból is kapjon felmentést.


"Nekem például több osztálytársam is könnyebbnek vélte a diszkalkuliát, mint a matek tanulást..."

Ideális esetben a tesztek tényleg kiszűrik az igazi diszkalkuliásokat, persze biztosan vannak hibák és lusta, felelőtlen vagy könnyebben átverhető vizsgáló pedagógusok.


"Másrészt pedig sem értékesebb, sem értéktelenebb nem lesz ettől egy ember."

"Ki beszélt erről? Mert én nem..."

Én beszéltem róla.

2015. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!