Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angolul szeretnék tanulni....

BigQuestion kérdése:

Angolul szeretnék tanulni. Minden jól megy csak a szöveg értésével van bajom (hallás után rádióból). Mivel ez az érettségi egyik része ezért szükségem van gyakorlásra. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan mp3 fáj létezik, ahol először elmondják angolul a mondatot, utána tagolják és végül elmondják magyarul mit is jelent, hogy kijavítsam magam? Linkeket szívesen várok, mert eddig kerestem de ilyen hangfájlt még nem találtam.

2012. nov. 21. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :)


Nem tudom, létezik-e ilyen.

De tudok javasolni egy másik gyakorlási lehetőséget: egyes tankönyvekhez ill. próbatesztekhez tartozó CD-ken vannak Listening feladatok. Elképzelhetőnek tartom, hogy a neten is vannak ilyesmik, érdemes lenne körülnézni.

Gyűjts be ezekből annyit, amennyit csak tudsz (haveroktól, ismerősöktől), és kezdd a legegyszerűbbekkel (alap fok); aztán jöhetnek a nehezebbek.


Ezeknek előnye, hogy javítókulcs is van, vagy maga a program kijavítja a kitöltött tesztlapokat.


Ezen felül jót tesz, ha feliratos filmeket nézel, ha angol nyelvű dalokat hallgatsz, és ha minél többet beszélgetsz angolul.


Sok sikert. :)

2012. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Youtube-on rengeteg angol nyelvű videó van, amiket annyiszor játhatsz vissza, ahányszor csak akarod.
2012. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!