Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem arra való, hogy a...

Az egyetem arra való, hogy a lehető leghosszabb ideig ne kelljen dolgozni, és bulizni lehessen helyette?

Figyelt kérdés
Mert azt vettem eszre, hogy kb 70%ban igaz, bejelolnek egy felesleges szakot, hogy ne kelljen dolgozniuk, apuci/anyuci büszke legyen rájuk, hogy egyetemisták, heti 2x 3x buli, reszegseg... 25 éves korukig nincs gondjuk, mindent megkapnak, hogy 2essel elvegezzenek egy noname szakot, amivel nem lehet elhelyezkedni!
2015. szept. 30. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vannak ilyenek. Meg olyanok is, akik lilára járják a lábukat éjszakai műszakban, hogy állják a saját költségeiket és nappal tanulnak. Hogy jussanak valamire. Lehet általánosítani, hogy minden fiatal egyetemista hülye naplopó, csak nem korrekt.
2015. szept. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem próbálj megírni egy orvosi vagy irodalom vagy angol vagy fizikus felvételit, vagy próbálj átjutni a 3 színi, képzőművész vagy operatőr rostán. És nézz meg egy vegyész vagy építész vagy állig órarendet és számonkérési rendszert! Én szívesen megmutatom az enyémet, kb. heti 50 órám volt. Aztán kérdezz hülyeségeket!:)
2015. szept. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogjuk fel komolynak a kérdést. Akkor a válasz az, hogy igen, és ezt az állam támogatja, hogy minél kevesebben jelenjenek meg a munkaerőpiacon munkanélküliként. Ezt támogatja most az a törvénytervezet is, hogy 1 évvel hosszabbítsák meg a kötelező iskolai oktatás időtartamát.
2015. szept. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
3: Ennek ellentmond, hogy a Fidesz folyamatosan csökkenti az oktatás finanszírozását, szó szerint kivéreztette már a területet.
2015. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg a lábam! Komolyan vettem a kérdést.
2015. szept. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vannak ilyenek,akik tényleg csak buliznak minden nap

de van aki azért megy,hogy azt tanulhassa amit érdekel,jó végzettsége legyen stb. nem kéne általánosítani. és nem feltétlen 25 éves korukig. aki 18 évesen kezdi az egyetemet,annak 23,5 évesen mesterdiplomája is lesz. de 21,5 évesen is már alapdiplomája.

2015. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akik éjjel-nappal buliznak azok komolyabb egyetemen már az első félévben kihullanak, de himihumi főiskolákat sem lehet teljesen elvégezni érdemi tanulás, zh-k, vizsgák, szakdolgozat írás és védés nélkül.


Az egyetemen a kettes egyáltalán nem rossz jegy, sőt sok esetben nagyon komoly munka van mögötte (nevezetesen a tananyag 60%-ának elsajátítása).


Az egyetem arra való, hogy ott valós tudást, szakmai műveltséget szerezzen az ember, aminek következtében jelentősen javul a társadalmi alkalmazkodóképessége, rugalmassága (munkaerőpiaci helyzete, mobilitása, átképezhetősége, továbbképezhetősége, várható jövedelme...).

Ez gyakorlatilag minden egyetemre és főiskolára igaz ma Magyarországon és Európában, még a legkönnyebbnek tűnő szakok tekintetében is.

Az, hogy milyen szakkal lehet jól elhelyezkedni, vagy miből lehet jól megélni az időben és térben is gyorsan változik. Ma erre van kereslet, holnap arra, ezt nem lehet kiszámítani, de ha valaki tanul, egyetemre jár, képezi magát, akkor biztosan jobban jár, mintha nem tenné.

2015. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!