Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Diákmunkával...

Egyetemisták! Diákmunkával kapcsolatban ki tudnátok segíteni kicsit?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet, és mindenképpen szeretnék elkezdeni valami diákmunkát... A probléma csak annyi, hogy eddig amit dolgoztam, önkénteskedés és korrepetálás volt, tehát klasszikus értelemben vett diákmunkát még nem csináltam. Illetve azt sem tudom, hogy bírom majd egyetem mellett (nyelvszak, anglisztika). Szerintetek hol érdemes elkezdenem nézelődni, suli területén, hátha van valami, ami tetszik, vagy netes Tesco pénztáros jellegű legyen elég? Mi számít jó fizetésnek? Meddig várjak, amíg megtudom, bírom-e egyetemmel együtt? Mennyi jön le a bruttó fizetésből? Egyszerre mennyi munkára érdemes jelentkezni? Munkával mennyi időm jutna barátokra, hobbira, sportra?


...meg úgy bármi, amit egy totál zöldfülűnek javasolnátok... köszi! :) :)



2015. aug. 27. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az anglisztikáról nem tudok nyilatkozni, de szerintem egyébként ha nem vagy nagyon rászorulva, az első félévet várd meg. A vizsgaidőszak után fog számodra kiderülni, hogy alapvetően egy egész félévet nézve mennyi időd van, hogy tudod ezt beosztani, és mennyi meló fér bele mellette. Első lépésként érdemes diákszövetkezetekhez regisztrálni, rajtuk keresztül a legegyszerűbb munkát vállalni. Nézelődj a munkáik között, és így kapsz egy képet elég hamar arról, milyen lehetőségek vannak, milyen elvárásoknak kell megfelelni, mennyi pénzt lehet kapni érte. Ezt megteheted anélkül is, hogy jelentkeznél, érdemes minél előbb képben lenni. A legtöbb alap diákmunka nem fizet túl jól, 600-700 forintos órabér van a legtöbb munka esetén. Hostesskedés, informatikai munkák fizetnek sokat általában.


Én egy elég nehéz szakon vagyok, ahol alapvetően nagyon nehezen fér bele a meló, nagy mázlim volt, mert találtam egy olyan munkát, ami nagyon rugalmas, és nincs kötelező óraszám egy hétre (sok helyen meg van adva, hogy x napot vagy x órát egy héten muszáj dolgoznod). Így a vizsgaidőszakokban egyáltalán nem dolgozom, szorgalmi időszakban hetente 1-3 napot attól függően, mennyire érek rá, vannak-e zh-k, stb. Ha nem lenne ilyen rugalmas, én nem tudnék egyáltalán melózni suli mellett. Páromra jut idő, barátokra havi 1-2 alkalom, koncertekre bulizásra szinten havi 1-2. De sajnos ez meló nélkül is így van a szakomon:)

2015. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1: milyen szakra jársz?
2015. aug. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!