Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beugró az nem törvénytelen?

Beugró az nem törvénytelen?

Figyelt kérdés
Az Egyetemen ahova járok bevett szokás hogy egy tantárgyból van olyan hogy beugró ez azt jelenti hogy minden órára a következő órai anyagot (amit még nem adtak le) meg kell tanulni és kapsz egy kérdést óra elején és ha nem tudod a választ akkor kapsz egy mínuszt ami azt jelenti hogy úgy veszik mintha bennt sem lennél órán és ugye ez egy gyakorlati óra tehát ebből csak hármat lehet hiányozni tehát ha 3 beugród nincsen meg akkor letiltjak a tantargyad. Ez nem törvénytelen hogy engem beirnak hogy hianyzok egy óráról mikor igazából ott ültem??

2015. okt. 5. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A beugró feltétele a gyakorlaton való részvételnek. Ha nem írod meg, nem vehetsz részt ranta. Ennyi. Ha mégis negengedik hogy bent legyél annak ellenére hogy nem tanultál,inkább köszönd meg szépen!
2015. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, bemész egy gyakorlatra ahol esetleg neked kell méréseket végezni és még azt sem tudod milyen eszközöket tolnak eléd...
2015. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvénytelen, gondolom a kurzus követelményében is le van írva. Ez nem a középiskola, ha nem sikerül a beugró, ergo nem készülsz, akkor jogosan írnak be hiányzónak, mert a tudásod hiányos.
2015. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem törvénytelen.


Talán az egy kicsit meglepő lehet, hogy a le nem adott anyagból kell beugrót írni, de ez sem olyan nagy dolog. Általában ilyenkor csak nagyobb vonalakban kérik számon a tudást, tehát hogy van-e fogalmad a dolgokról. Majd a vizsgán vagy ZH-n fognak jobban belemenni a részletekbe.


Nem tudom, nálatok ez a beugró milyen jellegű, én műszaki szakra jártam, és ott elég nagy probléma volt, ha nem ugrottál be. Mert nem csak egy hiányzás járt, hanem a mérésen sem vehettél részt, ellenben a tárgykövetelmény szerint az összes mérésen részt kell venni a tárgy teljesítéséhez. Tehát lényegében 0 hiányzás volt megengedett, ezért könyöröghettük be magunkat egy másik időpontra pótmérésre. Ezt kb. 1-szer lehet eljátszani, max. 2-szer, de nincs annyi csoport, hogy többet lehessen pótolni.


Szóval a 3 hiányzás, főleg, ha nem kell pótolni, még elég nagyvonalú. Az ilyen jellegű tárgyakra figyelni kell, inkább a többi tárgyat vedd lazábban félév közben.

2015. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi skacok a válaszokat :))
2015. okt. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!