Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzre van szüksége...

Mennyi pénzre van szüksége egy kollégista egyetemistának? (Bp-en)

Figyelt kérdés

Tehát érdekelne, hogy mire kell koltenie egy olyan egyetemistának, aki kollégiumba van. Tegyük fel, hogy az egyén bejutott állami támogatásosra, és csak a többi költséget kell állja. Mennyi az az annyi, pénzben?


Előre köszi a válaszokat!



2015. okt. 13. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

- kollégiumi díj: ezt te tudod

- diákbérlet: 3450 forint

- étel/ital: nem mindegy, hogy viszel otthonról, főzöl magadnak, vagy elmész kifőzdébe, így a párezer forinttól a csillagos ég a határ

- szórakozás: szintén nem említettél semmit

- tanszerek/egyéb oktatási segédeszközök/könyvek: szintén nem tettél említést



Jó lenne, ha kifejtenéd veled mi a helyzet, mert így senki nem fog tudni segíteni.

2015. okt. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hoznék kaját otthonról, messze lakok eléggé, tehát ritkán utaznék haza/ünnepekkor mondjuk/. Ja, és nem vagyok bulizós.
2015. okt. 14. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló paraméterekkel rendelkezem, hetente kb 5-10k-t költök, és ebben benne van, hogy veszek magamnak sminket vagy ruhát, vagy néha kirúgok a hámból, és étteremben kajálok, ahelyett, hogy főznék, ehhez add hozzá a bérletedet, nekem azt nem kell venni.

Emellett a beköltözés járt plusz kiadásokkal, az első hónapban vagy 40k-t költöttem, ebben benne volt, hogy a legtöbb tankönyvemet le kellett fénymásolnom (ahelyett, hogy megvettem volna), illetve voltam koncerten is.

Viszont sok támogatást meg lehet pályázni, én megpályáztam egyet, és megkaptam, így az összes költségem és még jóval felette is fedezve van. Érdemes ráfeküdni a szociális ösztöndíjakra.

2015. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől függ.

Egyrészt vannak fix költségek, mint a bkk bérlet (amit 30 napra és nem 1 hónapra adnak) és a koli díj.


Ezen kívül pedig az egyéni költségek: utazás, kaja, szórakozás, könyvek és minden amit csak el lehet kézleni.

Nekem speciel hetente 5-6 ezer el szokott menni, de mivel inkább plusz költségek vannak, ezért több is.

2015. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!