Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem váltás hogyan zajlik?

Egyetem váltás hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

SZTE mérnökinformatikus szakára járok, de Kalkulusból 3/3-as lettem (most azt hagyjuk, hogy miért) és jelenleg még megvan rá az esélyem, hogy kibukjak az egyetemről. Az első, második féléves tárgyak elég nagy része megvan. A kérdésem a következő lenne:


Ha kibuknék innen, akkor félévkor egy budapesti egyetemre át tudok jelentkezni? Első sorban az Óbudai és a Pázmány érdekel? Ilyenkor hogy megy, ha van hely, akkor minden hercehurca nélkül átvesznek FIZETŐSRE?



2015. okt. 14. 22:31
 1/1 anonim válasza:
Nekem volt átjelentkezésem. Minden egyetemnek megvan a maga szabályrendszere, hogy milyen feltételekkel vesz át, de abban szerintem egységesek, hogy olyan hallgatót nem vesznek át akit elbocsátottak az eredeti képzéséről. Nem tudom Nálatok mikor vannak elbocsátások, de ha év végén bocsátanának csak el, de félévkor jelentkezel át és akkor még nincs ilyen határozat Veled szemben, akkor szerintem átjelentkezhetsz.
2015. okt. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!