Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eme 3 csodás...

Hogyan tudnám eme 3 csodás dolgot a matekban megérteni?

Figyelt kérdés

3 dolgot nem tudok megérteni. Az egyik a számtani sorozat, a másik a mértani a harmadik egy a sinus cosinuszos cucc.

A sorozatoknál addig értem, hogy a 12 tag az 50 a 30. az már 123 mennyi a különbség, meg az első 30 tag összege. Na ezt még úgy ahogy ki tudom számolni, bár nekem ehez is 5X több idő kell, mint másnak. A geometriai sorozatnál is úgy vagyok, hogy az egyszerűt értem, hasonlóan a mértaninál. De ha meg van adva az, hogy monjuk az 1. a 3. meg a 7. tag szorzata 2345, a 2. a 3. meg a 8. tag összege 890 mennyi a qvalitás vagy hogy mondják meg az első 10 tag összege. Na ezt fogalmam sincs, hogy az ilyet hogy kell. Még a kamatos kamat megy, de a kamatos kamatnál van hogy már a logaritmus is bejön (amit fogalmm sincs, hogy hogy a fenében) na azt sem értem.

És akkor a harmadik dolog amit nem értek a síkgeometria. Hogy mikor kell cosinus tangens meg sinusz. Mondjuk ha nézhetem, közben hogy sinalfa/cosalfa = a/b (lehet, rosszul írtam fel, képtelen vagyok megjegyezni) akkor egy egyszerű dolgot meg tudok oldani. Segítség nélkül a pitágorászig jutok, de ahoz is 4X több idő kell nekem mint másnak.

És akkor azt már pláne nem értem, mikor egy palalelogramma van megadva és számold ki a két átlót. (Meg van adva egy szög meg egy oldal általában)

Na, szóval ezeket hogyan tudnám már végre felfogni? Annyira idegesít, hogy nem értem hogy beleőrülök. Tavaj vettük a síkgeometriát, akkora egyest kaptam belőle nem egyszer, hogy leállt az enapló központi szervere. Most idén csak a térgeometria miatt vesszük át és ha a síkgeometriát nem értem a teret sem fogom.

(Különben semmi mást sem értek matekul, csak amióta van grafikus számológépem azóta sok minden megy, de ehez a 3-hoz kevés a grafikus gép (igazából fél grafikus, mert ha függvényt számolok, azt nem rajzolja ki csak az értéket írja ki és az "hivatalosan" nem minősül grafikus gépnek, ami nem rajzolja ki a függvényt. Casio fx 802es plusz) nekem olyan gép kell, amin van egy fényképező, lefotózza a feladatot beszkenneli megoldja és kiírja. Kár, hogy ilyen nincs.)

Nincs pénzem külön órákra. Suliban járok korrepetálásra de nem sokat segít.



2015. okt. 15. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elejéről kell kezdeni.

Nézz youtubeon videókat. Sok fel van töltve a témáról.

Nem tudom, milyen számológép lehet az de nekem mezei tudományos volt és simán ment azzal is minden. :D

Amit még ajánlhatok, végtelen gyakorlás!

2015. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából a korrepetáláson nem tudok irányítani az óra menetét, de azt, hogy otthon mit nézel át, azt igen. Kezdd az alapoktól, ha kell, nem szégyen visszamenni néhány osztálynyit, ha tényleg meg akarod érteni az anyagot. Csatlakozom az előttem szólóhoz, a youtube a barátod tud lenni.


Egyébként a régebbi érettségik és javítókulcsuk sokat fog segíteni, kövesd végig pontról pontra és világosabb lesz.

Régebben a studium generale oldalán volt egy jó, témakörre lebontott feladatcsomag, de az már sajnos nincs fenn, vagy legalábbis dolgoznak az új kiadáson.

2015. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!