Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnökök! Jó választás?

Gépészmérnökök! Jó választás?

Figyelt kérdés
Megbántátok hogy gépészmérnöknek tanultatok? Mennyire volt nehéz megszerezni a diplomát,illetve mennyire vagytok elégedettek a munkával amit csináltok? Ha tehetnétek más szakmát választanátok,vagy elégedettek vagytok és szeretitek ezt a szakmát? ( én is ennek készülnék,de még elég bizonytalan vagyok...)

2015. okt. 17. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Ne menj gépészmérnöknek, most már van elég. Inkább a közgazdászt javaslom, azzal többre mész.
2015. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy sokan jelentkeznek gépészmérnökire, még nem fogja több ember elvégezni..
2015. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen valóban sokan jelentkeznek gépészmérnöknek, de úgy hallottam hogy ettől függetlenül egyáltalán nem telített a szakma.
2015. okt. 17. 22:31
 4/8 anonim ***** válasza:

A múlthéten beszéltem a Dékán helyettesünkkel. Azt mondta 4000 gépészmérnökre van szükség még(!) az országban.

Csak lehet, hogy költözni kell hozzá és nem pont a szomszédban fogsz tudni elhelyezkedni...

2015. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4000? Na látod, az semmi! Gondolkodj már egy kicsit. 4000 max 2-3 év alatt összejön, ha nem előbb... A kérdező ha jövőre el is kezdi a tanulmányokat, mire végez, már rég telített lesz ez az egész. 6-8 éve még tényleg az volt a helyzet, hogy nincs gépészmérnök, viszont most már változott a világ!
2015. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A dékánhelyettes netről szedte az infóját? :D am telítődni fog, sokat gondolkozom ezen, h lesz-e munkám, 1 év múlva kiderül ;)
2015. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Meg van egy olyan szokás is, hogy kirúgnak embereket.

És ha nem tudsz elhelyezkedni ott van külföld. :)

2015. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas ebben a munkaerőpiaci elemzésben, de a dékánok meg egyéb intézményhez köthető személyek véleményével azért csínján bánnék.


Ki a dékán? Az adott kar vezetője. Az ő érdeke az, hogy minél több hallgató jelentkezzen az egyetemre, minél több hallgatója legyen az egyetemnek, akik jó sokat fizetnek. Őt ez érdekéli, nem fogja neked a színtiszta igazságot megmondani.


Nem rég olvastam egy bölcsészeti kar dékánjának a nyilatkozatát, hogy a náluk végzett bölcsészek 95%-a gyorsan talál állást és a saját szakmájában, háááát.....

2016. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!