Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy biológia...

Hogy van az, hogy biológia emelt szintre tudni kell az állatokat, viszont a részletes biológiaérettségi vizsgakövetelmények között annyit ír, hogy " ismerje az állatok szöveteit, szaporodását és viselkedését?

Figyelt kérdés
Mármint teljesen korrekt akkor lenne, ha kiírnák pl. ismerje a rovarok rendszertanát,légzését,tápcsatornáját.... Éppen ezért részletes követelmény-rednszer, mert állítólag "összefoglalja" ami szükszéges.
2015. okt. 19. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint persze nem csak emelt szintre, elírtam. :)
2015. okt. 19. 20:43
 2/4 sadam87 ***** válasza:

Nem tudom, honnan vetted ezt az idézetet, én sem az aktuális, sem a 2017-től érvényes követelményrendszerben nem találtam ilyet. A 2016-ra vonatkozó követelmény:

" Ismerje fel és fogalmazza meg a testfelépítés,

az életmód (kültakaró, mozgás, táplálkozás,

légzés, szaporodás, érzékelés) és a környezet

kapcsolatát az alábbi állatcsoportok példáján:


- szivacsok

- laposférgek

- gyűrűsférgek

- rovarok

- fejlábúak (lábasfejűek)

- a gerincesek nagy csoportjai (halak,

kétéltűek, hüllők, madarak, emlősök).


Jellemezze önállóan csoportjellemzők

alapján a fenti csoportokat. "

[link]

3.4.2. pont

Ennél részletesebben sajnos tényleg nincs kifejtve, az iskolai tankönyvek, illetve korábbi érettségi feladatsorok segítenek a pontosabb eligazodásban.

2015. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék ehhez hozzá, hogy az új, 2017-től érvényes követelményrendszerben már nem a fejlábúak, hanem a csigák kellenek, ill. ott részletesen ki van fejtve ebben a pontban, hogy mit kell tudni (szaporodás, keringés, kültakaró, ...stb.)
2015. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
u.i.: most látom itt, hogy a régiben is ott van zárójelben, hogy mely szervrendszerek működéseit kell tudni.
2015. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!