Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Következő évben fogok érettség...

Következő évben fogok érettségizni, éshát nagyon parázok az irodalomtől, és a töritől. Tényleg nehéz?

Figyelt kérdés

1 dolgot nem értek.....itt is , a kommenteket olvasgatva azt láttam, hogy sok ember könnyedén le tudott érettségizni.Már leérettségizett ismerőseim is azt mondták, hogy nem volt nehéz.DE viszont a tnáraim me állandóan azt hajtogatják, hogy nehéz leérettségizni/örüljünk, ha átmegyünk, stb...(pedig nem hülye osztályom van)

Na, most akkor mi is az igazság?


Igaz az, hogy törinél kapok majd forrás anyagot, és az is jó, ha onnan pár dolgot kiemelek/kimásolok, aztná még "rizsázok"hozzá, saját tudásomból valamennyit?<<<Ha ez így van, melyik részénél van?? szóbeli, vagy írásbeli?

Amúgy a mi tanáraink még szinte semmitnem mondtak úgy konkrétan, hogy hogy is fog lezajlani ez az egész, csakannyit, hogy "Hűűűűű de nehéz"


2010. márc. 17. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak az nem tud leérettségizni, aki nagyon hülye. Ne parázz ezen, inkáb tanulj. irodalom-érettségin amúgy is előtted lesz a szöveggyűjtemény, ahhoz meg extrém hülyének kell lenni, hogy ha 4 évig egy kicsit is odafigyeltél az órákon, akkor ne tudj pár percig beszélni egy íróról vagy költőről és a munkásságáról...
2010. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is nagyon féltem az irodalomtól, aztán mégis meglett az ötös.
2010. márc. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Stilisztikára figyelj oda! Következő év=jövőre.
2010. márc. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én is a közeljövőben fogok éretségizni, de egyáltalán nem parázok. Sőt. Igazából nevetek az éretségin... :)

Az is nagyban számít, hogy milyen suliba jársz. Gimnázium vagy szakképző?

Én például nem vagyok valami csodás tanuló de rossz se vagyok. Az is benne van, hogy jó iskolába járok. (Benne van az országos 20ban) Amik kellenek a továbbtanuláshoz meg amiből fakton vagyok, azok minimum 4esek. De pl Magyarból meg Töriből 3as vagyok. De én azzal számolok, hogy 70 % fölött röhögve megírom mind a kettőt. Az éretségit úgy állítják össze, hogy akár egy eléggé izirájder szakmunkás képzőből jött gyerek is meg tudja írni 30-40 %-ra. De nyugodtan nézegess bele régebbi éretségikbe. Én is belenéztem. Legalább tájékozódsz. :)

17/F

2010. márc. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Énis a városom legjobb gimnáziumába járok, és 10-es vagyok és 70%-ra megtudtam írni az irodalom érettségit, az a legkönnyebb... szóbelire csak készülni kell, nem nagy cucc. Írásbeli nehezebb szeritnem :D

törin meg nevetek, olyan alapokat kérdeznek, bár lehet közrejátszik nálunk volt kisérettségi nemrég 8.ban! Szóval ugyis átmész, nagyon nehéz megbukni, ha nemis tudod gondolom a tanárok kérdzenek, hogy nyögjön ki a tanuló valamit, mert nincs kledvük buktatgatni!

2010. márc. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is elég erős gimnáziumba jártam, és 12.-ben a tanárok végig azt mondogatták, hogy húúú, az érettségi aztán szörnyűűű dolog ám! Reál osztályom volt, képzelheted, mennyire érdekelt minket a töri meg az irodalom (na jó, engem igen :D), mégsem bukott meg senki, sőt... Törire SEMMIT nem tanultam, még szóbelire sem, csak használtam a forrásokat meg a fejemet, és 5-ös lett. Magyar kicsit nehezebb, ott szóbelire kellett azért tanulgatni, de írásbelire nem nagyon lehet, maximum a stilisztikát gyakorolni. (Ja, két éve érettségiztem.)
2010. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ milyenre akarsz leérettségizni.

Ha csak kettes kell, akkor tényleg vicc az egész. közép törihez magyarhoz nem kell tudás, simán át lehet menni.

Azonban ha továbbtanulsz és ilyen 90% feletti eredmény kell, nah az már picit nehéz, mert sok függ a javítótanártól, és ha magas ponthatáros helyre jelentkezel, ott minden pont számít.

Én a magyart tanulás nélkül négyesre írtam, az emelt törit ötösre. Százalékban nem lettek valami jók, de az emelt törit már javítottam, a magyart meg most fogom.

2010. márc. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Amúgy szaközépbe járok.:D

(átlagosnak mondanám az oktatás színvonalát)

2010. márc. 17. 15:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem elég a 2-es is(esetleg 3), mert ahova érettségi után szeretnék menni, ott csak az a feltétel, hogy meglegyen az érettségi, valamint teljesíteni kell egy fizikai (erőnléti)felvételit, és műveltségi tesztet.
2010. márc. 17. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor megint írok... :p

Én így gimnázium után, mindenképp egyetemre megyek. Én pl mondjuk nem is egy gyenge (BME) egyetemet szeretnék megpályázni. De ahogy most mondod, hogy neked csak az kell, hogy meg legyen. Hát így eléggé egyszerű. Ha figyeltél egy pöppet az órákon, esetleg jegyzeteltél valamit, akkor szerintem megvan ez könnyedén. Törit azt ki lehet írni a forrásból, esetleg térképből.

Szerintem nem kell aggódnod. ;)

2010. márc. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!