Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a fizika?

Miért nem megy a fizika?

Figyelt kérdés

Gimnázium 9. osztályát kezdtem és igazából semmi problémám nincs, a fizikát leszámítva. A képleteket bemagolom, írok magamnak vázlatot ( a tanár úr soha nem diktál vázlatot), és a feladattípusokat is megtanultam. A "tanár úr soha nem diktál vázlatot" megjegyzésemben csak annyit szeretnék még pontosítani, hogy tudom, ez középisola és nen fognak a szánkba rágni semmit, mi jegyzetelünk magunknak, de a tanár az órán semmiféle vázlatnak valót nem mondd, legalábbis nem lehet érteni, amit mondd. Az első dolgozatom egyes lett. A második kettes és itt a negyedéves figyelmeztetők időszaka. Természetesen bukás. A szüleimnek el fogom mondani, de annyira félek. A tanár az egész fizikától elvette a kedvemet. Annyira rástresszelek, hogy mikor elő kell venni a könyvet a sírógörcs kerülget. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Hiába mondom hogy nem értem, a tanár annyit mond: "Nem érteni kell, be kell magolni!" De ez nem segít. 2 feladat szokott lenni a dolgozatban. Elmondja egyszer a feladatot és a kérdéseket, de nem tudom melyik képletet használjam, pedig tudom az összeset. Az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne egy szakközép. Nem vagyok képes elvégezni a gimnáziumot és nem tudom elérni a kitűzött célt. Talán túl nagyot álmodtam. Valószínűleg...

Utálom a tantárgyat, de mégis...hogyan tudnék változtatni? Mit tegyek még?



2015. okt. 25. 00:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*középiskola *nem
2015. okt. 25. 01:00
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul, akkor khanacademy.org-on nagyon jól elmagyarázzák. Én itt kezdtem emgszeretni, előtte utáltam :D
2015. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
*megszeretni
2015. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Nyugi!

2) Klasszak ezek a magvas gondolatok "nem érteni kell stb" de ha a bàcsi pedagógus lenne akkor ettöl hatékonyabban is tudna segíteni. Értsd: Ö nem àll a helyzet magaslatán

3) Amikor meglàtod a feladatot csinàlj belöle "képlet-csontvàzat"

Közeleg Halloween, ennek mennie kell! Vagyis

2015. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, folytköv: tehàt a sok szöveges dumàból vàlaszd ki hogy mit adtak meg, és irj listàt, pl: m=2, v=4, t=1

A bemagolt képletek közül keress olyat amiben ezek vannak

Pl: F=ma, a=vt négyzet stb

A következö lépésben kombinàld a képletek betüit mintha mixer lennél egy koktélbàrban

Van paradicsom, vodka, blue curaco akkor ebbol valami lila lesz...

Megan v és t, akkor kiszàmolhatod "a"-t na és azt milyen képletben lehet felhasznàlni? Ennél a fàzisnàl vess egy pillantàst arra is mit kérdeztek és gondolkozz azt hogyan lehetne kimixelni a meglévö adatokbol. Gimis fizikapéldàban max négy képlet keverésével (az màr nagyon bonyi) kijön a megoldàs

Ellenörizd hogy arra vàlaszoltàl e amit kérdeztek, pl nem a viszinteshez képesti szöget szàmoltad e egy statika plben mikor a fuggölegest kell megadni

Vigyàzz az àtszàmitàsoknàl, m/s -t kérdeznek de km/h-ban adtàk meg a kiinduló adatot (ilyen disznósàgok vannak)

Szóval az elméletet a felelésre tartogasd, amikor a papirral és a feladattal vagy kettesben ne félj mert csak az adathalmazbol kell Hamupipökézned

Vannak sémàk a gondolkodàsban amik segithetnek de ezt itt nem tudom elmagyaràzni max élöben vagy privi mailben Szólj ha kell segitség!

2015. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki a feladatból az adatokat. Pl. m = 2 kg, stb. Nyilván a feladatban nem így fog szerepelni, hanem mondjuk, hogy "egy 2 kg tömegű test", ezt már neked kell dekódolni. :)


Ha ez megvan, utána gondolkodj a számolós képleteken, amiket megtanultál. Olyat keress, amiben csak egy betűt nem ismersz, de a többi meg van adva. (Mondjuk írd fel a lapra az összeset, amit tudsz, és karikázd be mindegyikben, ami meg van adva.)


Azzal nem értek egyet, hogy nem érteni kell, hanem bemagolni. Pont ellenkezőleg gondolom: sokkal könnyebb megtanulni, ha érted. Szubjektív, de ilyen hozzáállással nem tartom jó tanárnak.


Ami még segíthet, hogy ha a betűk mellé mértékegységet is társítasz egyből. A mértékegységen látszik, hogy mit kell mivel elosztani/szorozni. Én egyetemen így tanultam. Pl. a sűrűség ugye g/ml, a g az tömeg, a ml az térfogat, el van osztva a mértékegységben, tehát nekem is tömeget kell térfogattal osztani, hogy sűrűséget kapjak.


Ha egyedül nem megy, még mindig lehet külső segítséget hívni. Magántanár, aki korrepetál. Tudom, ez anyagi terhekkel jár. Ide egy tipp: nem tudom, hol laksz, de ha van egyetem a városban (pláne term. tud. karral), az egyetemisták elég olcsó órabérben szoktak ilyesmit vállalni. :)


(Egy kis önzés: ha van kedved, töltsd ki a kérdőívem, pont ilyesmi kérdésekről szól: [link]

2015. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezen könnyesre röhögtem magam "Nem érteni kell, be kell magolni!". XD Töriről vagy fizikáról beszélünk...??

Én jó vagyok fizikából, imádom, szeretem ép azért, mert nem a magolásról szól. Én először mindig megértem az egészet, aztán tanulom meg a fogalmakat, sőt mikor már megértettem, akkor nem is kell bemagolnom, csak elmondom azt, ami történik. Baromira nem értem a tanárodat...nálunk a tanár lediktálja a definíciókat, meg a kiegészítéseket, kísérleteket, bár én még olvasgatok a dolgok után 1-2 könyvből, hogy teljesebb képet kapjak róla. De ez biztos csak a megszállottságomnak tudható be.

Az előző jól mondja, van 1-2 dolog, amire figyelni kell.

Míg úgy fogsz hozzá állni, mint egy törihez, vagy irodalomhoz, addig ne várj sokat, a feladattípusokat nem megtanulni kell! A dogában úgysem úgy lesz feltéve az a feladat, ahogy azt te megtanultad. Már bocsi, de én annyira nem értem azokat az embereket, akik azt hiszik, hogy ha majd bemagolják, akkor menni fog, csak az agyatokat kellene használni.

Az előbbit ne vedd sértésnek, mert tudom milyen sz*r, mikor agyonkészülöd magadat és nem azt az eredményt kapod, amit vársz. Szerintem ne foglalkozz a tanárral, interneten vannak tök jó oldalak, ahol megértheted a fizikát.

Használd a józan paraszti eszedet!

Fogalmam nincs hol járhattok a könyvben, de itt vannak gyakorlófeladatok megoldással:

[link]

2015. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tudom már hanyadik válaszolónak(elnézést nem számoltam):

Sajnos vidéki vagyok és magántanárra itt nincs lehetőségem, ahhoz hogy eljárjak korrepetálásra minimum 40 km-ert kell utaznom, ez sajnos kivitelezhetetlen, így is mire hazaérek az iskolából mehetek aludni, amit ugye nem tehetek meg, mert akkor élből bukás, de ez már más téma, nem szeretnék belemélyülni. Viszont, amit írtál sokban segít. Köszönöm! :)


Definíciókról szó sem esik órán. Kísérletek pedig...azok mik? :') (nyilván tudom mik csak ilyet nem is hallottam még a tanár szájából)

Akkor ezekből arra következtettem, magamnak kell kiásnom ezeket honlapokról, videókból és a többi...

Rendben, mindenképp ez lesz! Nagyon hálás vagyok! :)

2015. okt. 25. 17:00
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mindenhol lehet találni valakit, aki segíteni tud, csak keresni kell.
2015. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Így van. Jelen esetben ti. Köszönöm. :)
2015. okt. 25. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!