Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban olyan durva a vizsgaid...

Valóban olyan durva a vizsgaidőszak, ahogyan azt itt olvashatjuk?

Figyelt kérdés

Igazából, nem csak itt, de a neten rengeteg helyen ijesztgetnek a vizsgaidőszakkal, hogy így meg úgy nem tudsz aludni, meghalsz, 5 liter kávé/nap stb..

Próbáltam eddig is a szorgalmi időszakban tanulgatni, olvastam a tankönyveket, ott voltam előadásokon, jegyzeteltem.

Eddig az összes zh-m 4-5 lett, ezért elbizonytalnodtam, hogy hátha csak rémkép az, hogy meg fogok őrülni a sok vizsga közepette.

Valóban nagyon megterhelő a vizsgaidőszak? Az érettségiről is azt mondták, hogy hú de nehéz lesz, de a kisujjamból kiráztam.


(Ha számít, jogász hallgató vagyok, ez az első félévem.)



#vizsgaiőszak
2015. okt. 29. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nyilván attól függ, hány vizsgád van. Nekem a régi egyetememen max. 4 vizsgám volt a vizsgaidőszakban, most épp 2 lesz. A tárgyak jelentős részét szorgalmi időszakban kell teljesíteni. Ami sokkal nehezebb, mert a bejárás mellett kell ezt kivitelezni.
2015. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak ennyire:

[link]

2015. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez függ a képességeidtől, a szaktól, attól, hogy mennyire bírod a stresszt és milyen gyorsan tanulsz. Túl vagyok pár orvosis vizsgaidőszakon, sőt, már az államvizsgán is. Nem mondom, hogy kifejezetten élveztem, de azért nem halam bele. Sokat kellett tanulni, az biztos, de sosem éjszakáztam (legalábbis nem tanulás miatt:D) és kávéból is csak napi egy-kettőt fogyasztottam, azt is inkább az íze miatt. A cigire sem szoktam rá:)

Szerintem nem kell elhinni az összes pletykát.

2015. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetemtől, szaktól, tantárgytól, oktatótól függ. Meg persze attól, hogy hány vizsgád lesz - ahogy már említették.

4-5 vizsga az ideális, az még teljesíthető. Ha annál több vizsgád van, akkor bele kell dögleni...


A tárgyak közötti szórás elég nagy. Akad olyan, amire 2-3 napot elég felkészülni. Viszont volt olyan vizsgám is, amire több mint három hetet készültem napi 12 órában, pedig félévközben folyamatosan tanultam, teljesítettem x labort (ahol persze mindig beugró zh volt), beadtam y házi feladatot kiválóan, de a vizsga épp csak meglett... A vizsgán az évfolyamnak kb. 80%-a bukott, 3-asnál jobbat szinte senkinek nem adtak. (Ez, amit leírtam, mérnöki szakon volt, de a jogon is biztos vannak szórótárgyak).

2015. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno, bár volt amikor 9 vizsgám volt, amiből 2 szigorlat, mindig sokkal nehezebb volt a 2 legdurvább ZH hét, mint a vizsgaidőszak.
2015. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!