Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg gyorsan...

Hogyan tanuljak meg gyorsan de szépen kézzel írni?

Figyelt kérdés
az a baj hogy amikor még alsós voltam szépen írtam de lassan és így lemaradtam az órán és beírást is kaptam emiatt és a tanár azt mondta nem érdekli de írjak gyorsabban így hát elkezdtem de csúnyán írtam és ez az évek során egyre inkább csúnyult viszont az írásom nem gyorsult és mára elértem odáig hogy lassan és olyan rondán írok hogy az sokszor még számomra is olvashatatlan szóval hogyan tudnék ezen változtatni? a válaszokat előre is köszönöm

#tanulás #kézírás #írás tanulása
2015. nov. 6. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így elég nehéz megválaszolni, mivel valamilyen szinten személy függő. Alapból szükséges jó kézügyesség, de mint mindent ezt is lehet gyakorolni. Próbáld úgy formálni a betűket, ahogy a legegyszerűbbek számodra, ami sokszor nem 1. osztályban megtanult betűk. pl. én a p-t így írom, mint ahogy itt is látod, és nem egy bal szárát meghosszabbított n-hez hasonlít. És még sok ilyen betű van.

Ékezeteket én mindig írás közben teszem ki, tehát megszakítom az írást, ezzel eléggé leminimalizálom a helyesírási hibákat. Vesszők szintúgy jönnek magától. Max utólag átolvasva ellenőrzöm a hibákat.

Alapvetően szépen írok fiú létemre, mondták már többet is, de ha nagyon nem vagyok jó kedvemben, minden bajom van és gyorsan írok, akkor azt rajtam kívül nem igen olvassa ki senki :D De szerintem ez mindenkinél így van.

Próbáld gyakorolni az írást. Akár betűnként több betűt leírsz egymás után, aztán szavakat. Hogy praktikus és stb.

És ne feltétlen a tanár szavait írd le, inkább vázlatosabban.

Illetve én viszonylag kicsi betűkkel írok, így nem kell túl nagyot mozgatnom a tollat/ceruzát, de ismerek olyat, akinek lényegében 1 teljes sormagasság 1 betű... még a vak is elolvassa

Én azt javaslom, hogy lényegében tanulj meg újra írni, akár milyen hülyén is hangzik. Ha sokat írsz, akkor fejlődik. Lehet te is jártál már úgy, hogy hosszabb időn át nem írtál lényegében kézzel semmit, utána fura volt írni. Nem lehet elfelejteni, csak valahogy nem áll annyira kézre :D

Nekem is változik folyamatosan az írásom, akár akaratlanul is. Legutóbb a b betű. De mindig a praktikusság miatt változik. Azért, hogy máshogy írod a betűket még lehet szép és egyben olvasható írásod.


Ez saját vélemény/tapasztalat, nem vagyok egy szakértő ebben a témában, tehát ne feltétlen alapozz a szavaimra :)

Remélem tudtam segíteni

2015. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat
2015. nov. 7. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!