Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az állami...

Hogyan működik az állami ösztöndíj visszafizetése? (hallgatói szerződés felbontása)

Figyelt kérdés
Mi a menete ennek? 2 félévet használtam el, és ha jól tudom ennek az 50%-át - tehát 1 félév árát - kell majd visszafizetnem az államnak. Viszont most tanulok egy másik egyetemen. Amíg tanulok, lehet halasztást kérni? Vagy részletfizetést? Illetve hallottam valami olyanról is, hogy nem muszáj visszafizetni, hanem ledolgozhatom 20 éven belül??

2015. márc. 8. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
semmit sem kell visszafizetni, ez baromság.
2015. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne írj butaságot légyszi, benne van a felsőoktatási törvénykönyvben, illetve a hallgatói szerződésben is, amit aláírtam.. csak a menetére vagyok kiváncsi.
2015. márc. 8. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
mondom. Én is használtam fel államilag támogatott félévet és kiíratkoztam az egyetemről és nem kellett semmit visszafizetnem.
2015. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hány félévet használtál el?
2015. márc. 8. 17:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-et. De olvasd el ezt,itt pont ezt kérdezték a felvi.hu ügyvédjétől : [link]


Lényeg : A visszafizetési kötelezettség előírása nem célja csupán szankciója az Nftv. magyar állami ösztöndíjasokra vonatkozó szabályozásának. Így álláspontunk szerint Önnek a szakváltás esetén nem kell visszafizetnie az állami ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget, amennyiben a felvételi eljárás útján történő szakváltás az oklevél szerzése nélkül befejezett felsőoktatási képzést követő egy éven belül teljesített beiratkozással megvalósul.


Tehát ha féléveket használtál el,de nem fejezted be az adott szakot és abbahagyod ,de 1 éven belül beiratkozol egy másik szakra nem kell semmit sem visszafizetned.

2015. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De sulit is váltottam és most önköltségesen vagyok.. ez nem gáz?
2015. márc. 8. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
hmm. azt nem tudom, nem értek a lovakhoz. :P
2015. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
de figyelj, segíteni szeretnék, és 1 dolgot megtanultam az egyetemen : ha gondod van menj be és kérdezz rá. Nem tudom,melyik városban laksz ,de én a helyedben bemennék a hallgatói szolgáltató irodába , legalábbis itt szegeden van ilyen,gondolom ott is, és megkézdezném,hogy hogy is van ez,biztos tudnak rá válaszolni és ,ahogy tapasztaltam segítőksézek is.
2015. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jólvan, köszi :D
2015. márc. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!