Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan adásvételi szerződés...

Ingatlan adásvételi szerződés felbontása hogyan?

Figyelt kérdés
Nyár elején, eldöntöttük hogy családiházat vásárolunk, lefoglalóztuk,ügyvéd előtt megkötöttük a szerződést, ahol a tulajdonosok, az ingatlanos, én mint vevő és az ügyvéd voltunk jelen.Megkötöttük a szerződést, az első részlete a vételár kifizetésnek szept. 22-re volt meghatározva. Amit én egy másik eladott ingatlanombol teljesitettem volna, de mivel engem onnan nem fizettek még ki, igy nem volt önerő. A banki hitelt elkezdtem intézni közben, igaz szerződés kötés nem volt még, addig amig nincs önerő ez nem lehetséges. Lassan lejár a második kifizetési határidő, amit teljesitenem kellene, ez lenne a banki hitelemből,de önerő hiánya miatt ez nem indult el. Mi a teendő ilyenkor? Ugy döntöttem szeretném felbontani a adásvételi szerződést vagy elállni tőle, mivel egyenlőre az eladott házam vevöi sem tudják megmondani mikor tudják átutalni a pénzt, ami az önerő lett volna.
2015. okt. 25. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a szerződésben foglaltak szerint elállsz tőle. a foglalót természetesen nem kapod vissza.
2015. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szerződés ugy van megkötve hogy ha harmadik fél hibájából hiusul meg az adásvétel, illetve a kifizetés harmadik fél hibájábol nem történik meg, akkor a foglaló visszajár.
2015. okt. 25. 09:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha beszélnél az ügyvéddel, aki csinálta?
2015. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen!! A jövöhét elején hazajön szabadságról és megyek hozzá.
2015. okt. 25. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Akkor mi értelme a kérdésnek mégis? Az ügyvéddel majd átbeszélitek, inkább az ő szavára alapozz, mint egy névtelen oldal névtelen válaszaira. Nem leszel vele előrébb és a helyzeted sem oldódik meg.
2015. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!