Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Annyira el vagyok keseredve!...

Annyira el vagyok keseredve! Most kerültem be gimnáziumba, és eddig legjobb tanuló voltam, most meg természetes, hogy vannak tőlem jobbak. A kérdés lent. (? )

Figyelt kérdés
A megye legjobb gimijébe járok, tele van zseni gyerekekkel. Eddig én voltam a legjobb tanuló az egész évfolyamomban, de már észre se vesznek... Ingázok, egyfolytában fáradt vagyok, sokszor depressziósra tanultam magam és mégis vannak tőlem sokkal jobbak! A szüleim azt mondják, hogy én vagyok a legjobb, de ők nem tudják mi van az órákon, hogy hogy megy pár embernek a matek meg fizika meg minden... Már nincs energiám sokszor semmire. És hiába mondom nekik, hogy ez nem így van, ők bíztatnak, hogy érezzem magam jobban... Hogy tanulhatnék eredményesebben? Teljesen ki vagyok borulva... Eddig azt hittem szuperül fog az agyam, de itthon 5-6 órákat is tanulok! Vannak osztálytársaim akik alig tanulnak valamit otthon mégis zseninek vannak tartva... Szétrobbanok... :(
2010. márc. 19. 17:41
 1/8 A kérdező kommentje:
És nagyon irigy is vagyok (őszintén)
2010. márc. 19. 17:42
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem kell elhinni mindent. Ők is tanulnak. Nem kell elhinni azt sem, hogy mit mennyi ideje tanulnak, sokat tudnak kamuzni. A gimi pedig tényleg nagyon nehéz. Ha bekerültél a zsenik közé, ott a helyed, és te is nagyon jó eszű lehetsz
2010. márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tipikus példája vagy annak, aki gürcöl, h bekerüljön egy olyan iskolába, ahol nem tud megfelelően teljesíteni, ha te nem vagy zseni és nem megy a matek úgy mint a többieknek, akkor nem vagy teljes mértékben odavaló. Na de nem oltani akarlak, hanem szerintem vedd egy kicsit lazábbra, nem ér meg annyit, és nem kell mindig neked lenned a legjobbnak. Ha viszont az iskolának nagyon magas a mércéje, akkor menj át gyengébb suliba vagy ilyenek, mert csak neked lesz rossz, ha nem lesznek jó jegyeid, akkor nem lesz elegendő pontszámod esetleg egy egyetemhez. Azt érettségihez szükséges tananyagot pedig egy erős szakközépben is meg tudod tanulni nem csak a megye legjobb gimijében. Sok sikert és ne roncsold így magad, nem lehetünk mindig a legjobbak.
2010. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pedig egész jó az átlagom, de engem maga az zavar, hogy már nem én vagyok a legjobb. 4,7 körül van. Gyengébb iskolába meg eszem ágában sincs átmenni.
2010. márc. 19. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig sokkal jobb okosak között utolsónak lenni, mint hülyék között elsőnek.

Engem is zavart kicsit, hogy a barátnőm minden tantárgyból jobb volt mint én, aztán még is jobb érettségit írtam, mint ő:) Nem ezen múlik:) Te tudod, hogy mindent megteszel, és ez a lényeg. Fontos a tanulás, de ezért ne legyél depressziós, nem éri meg. Csak annyi a lényeg, hogy rendesen felkészülj az érettségire, és felvegyenek abba a suliba, ahová menni szeretnél:)

2010. márc. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne akarj a legjobbakkal versenyezni, de tedd meg, amit tudsz, és ne azzal törődj, hogy most hányadik vagy a legjobbak között! Ezzel a versennyel csak magadat teszed tönkre.

Általánosban én voltam a legjobb, de a középiskolában hárman is jobbak voltak nálam, pedig csak egy hármasom volt (béna vagyok testnevelésből), a többi ötös. De nem bántam, örültem, hogy jó tanulók között lehetek.

2010. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem feladni kell, csak lazítani. Én is 8 évig kitűnő voltam általánosban, gimiben meg 4,3-4,7 körül volt qz átlagom és az enyém is elég erős suli volt. Mindig lesznek nálad jobbak, ezt fogadd el, de így csak saját magadat csinálod ki és elmegy a kedved az egésztől. Gőzöd nincs arról, mennyire jó az a 4,7-es átlag, egyetemen már a 3-asoknak is sírva fogsz némely tárgyakból örülni, ezt most megmondom neked. Legyél mindenből 4-es, 5-ös, de ne másokhoz hasonlítgasd magad, mert csak magadat égeted vele. Látod a szüleid is milyen rendesen állnak hozzád, sokan írják az oldalon, hogy őket már azért is szidják, ha 4-est visznek haza. Szóval szakadj le szépen másokról meg az irigykedésről, mert semmi jóra nem vezet és a végére egy kiállhatatlan, depressziós, besavanyodott emberke leszel, mert nem tudtál abba beletörődni, hogy nem te vagy a legjobb. Ez van öregem, nem mindig szép az élet. Ezt kezdd el megtanulni.
2010. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi... Ebből a perspektívából már nem is olyan rossz az egész :)
2010. márc. 20. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!