Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a hatékony tanulás titka?

Mi a hatékony tanulás titka?

Figyelt kérdés

A könyvből is tanulok,illetve a youtube-on is nézek biosz videókat,mivel abból akarok érettségizni.

Hogyan tanuljak,úgy hogy meg is maradjak az olvasottak a memóriámban?

Van úgy néha,hogy elkalandozok és nem tudok 100%osan odakoncentrálni.

Te hogyan szoktál tanulni?

Jegyzeteket írsz,hangosan felolvasod a leírtakat? stb..



2015. nov. 16. 22:09
 1/2 anonim válasza:

A hatékony tanulás titka az, ha megtalálod a saját tanulási stílusodat. Erre a témára is igaz, hogy minden ember más. Van aki ha hallja a tanártól már megtudja jegyezni, van aki struktúrális jegyzeteket készít, van aki értelem nélkül memorizálja. Nekem például az vált be, hogy a fontosabb szavakat megjegyeztem és a köztük lévő kapcsolatot a saját logikám szerint töltöttem ki. Rengeteg könyv szól a tanulási technikákról, azokból meríthetsz tippet, de leírok párat, amivel találkoztam, netántán alkalmaztam is.

- felvenni az anyagot és házimunka/séta/stb. alatt azt hallgatni

- fehér falra felragasztani az anyagot, post-itekre megjegyzések és nyilak az összefüggéseknek (ezt egy srác falán láttam, igaz a II. VH-t tanulta, de kva jól nézett ki)

- tesóm szerint másnak kell magyarázni, mintha hülyye gyerek leenne és próbálnád megértetni vele, közben pedig bevésődik

- színes jegyzetek, én ezt alkalmaztam, struktúrálva kijegyzetelni és utána színekkel jelölni a csoportokat, összetartzó dolgokat, pl. mindig piros volt a fő témakör, az alcsoportok kékek, stb míg a sárga az utolsó, az esetleg fontos lehet

- láttam olyat, hogy valaki kérdezz felelek kártyát gyártott és néha egyedül, néha másokkal válaszolgatott a kártyán lévő kérdésekre.


Szóval a lehetőségek száma végtelen, csak a képzelet szab határt. Bár néha ha lusta voltam csak símán bevackolódtam egy meleg takaróba tankönyvvel és kávéval a kezemben.

2015. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ismétlés
2015. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!