Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan hely a világegyetemb...

Van olyan hely a világegyetemben, ahol nincs anyag?

Figyelt kérdés

Például egy atomban.

Lehet, hogy kissé értelmetlen a kérdésem, szóval mellékelek egy képet a problémámról:

[link]



2015. nov. 27. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az atom nagyon nem így néz ki. Ez csak egy modell, ami már rég túlhaladott. A kvantummechanika szerint amit mi makroszkopikusan anyagnak hívunk, annak 99,99999%-a semmi kb. Ezt így elég nehéz felfogni, olvaasss utána.
2015. nov. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mindenhol.

Ugyanis anyag nem létezik.

Minden jobbára üres tér, és energia, fizikai dolog gyakorlatilag nem létezik, az egy érzékelési élmény csak.

2015. nov. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ez engem is érdekel. előzők, kifejtenétek bővebben ? köszi
2015. nov. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ugyanis anyag nem létezik."


Alátámasztanád ezt valamivel?

2015. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3, 4: Ajánlom az általános iskolai fizika tananyagot, abból is a legelső fejezeteket.

Ha a mai hetedikes fizika tankönyvekből hiányoznának az alapvető infók, lehetséges, hogy középiskolai, egyetemi könyveket is el kell olvasni, hogy felleljétek a keresett témát.

Ha az ott állítottak alátámasztására kiváncsiak vagytok, az adott könyv szerzőjét keressétek!

Én 28 éve voltam hetedikes, és nem fizika irányába tanultam tovább, ezért emlékezetből írtam a válaszomat, ezért pontos szerzőket nem tudok idézni.

2015. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy az anyag létezik-e, de ez filozófia.

Csak képzeljük el, hogy van egy nagyon éles késünk. Kettévágom a dinnyét, aztán az egyik felét megint kettévágom és így tovább megint, megint és megint. Ennek a folyamatnak valahol be kell fejeződnie, mert logikailag elképzelhetetlen hogy végtelen sokáig tartson.

Végül megkaptuk a végső, oszthatatlan objektumot az atomoszt. Erre már a görögök is rájöttek. (Démokritosz)


Visszatérve a kérdésre. A világűrben vannak olyan helyek ahol 10-14ediken millibar nyomás van, ott már majdnem hogy semmi sincs. Ez a mi légkörünkhöz képest elég nagy vákuum (üresség), de azért van ott valami kis anyag.

( egyébként körülbelül ez a legkisebb nyomás amit a földön előtudnak állítani Krio szivattyúval, ez alá már nem tudnak menni akármennyire próbálkoztak a tudósok)


Képhez még annyit fűznék hozzá, hogy ugye a történelem során egyre pontosodó modelleket gyártottak, hogy közelebb kerüljenek az oszthatatlan részecskéhez.

Most kiemelem például a Bohr-modellt, ugye ez csak a hidrogénre jó és jellemzi az elektronpályát kvantumszámokkal. Ez alapján nagy valószínűséggel tudod körülbelül hol tartózkodnak az elektronok és hol nem.

Ha veszel egy "jobb" modellt (ami más atomra is működik) akkor még pontosabb lesz.

Tehát nem valószínű, hogy ott elektron, neutron, proton tartózkodik.

2015. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!