Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az lenézendő, ha csak Bsc-t...

Az lenézendő, ha csak Bsc-t végzek el?

Figyelt kérdés
Ha elvégzem a Bsc-t, akkor is diplomát kapok vagy "csak" oklevelet?
2010. márc. 21. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Diplomát kapsz, de az nem lesz elég semmire. A munkáltatók sem fognak túldíjazni...
2010. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem. Ugyanis egyelőre én sem tervezek MSc-t. Egyébként szerintem attól függ inkább, hogy milyen szak, milyenek az egyéni képességeid, tulajdonságaid (tanulékony, ambíciózus, szabadidődben hajlandó vagy-e mélyebben elmerülni a témában, stb.), hol és mennyi tapasztalatot sikerül szerezni akár már az egyetem alatt. Szerintem ezek jobban befolyásolják azt, hogy mondjuk felvesznek-e egy munkahelyre. De ezek csak tippek, még én is most csinálom, nincs tapasztalatom vele.
2010. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenézendő, és az sem biztos, hogy nem elég semmire. Vannak olyan szakok, ahol bőven elég. A régi rendszerű egytemei diplomával persze az az egyenértékű, ha a az Msc-t, vagy MA-t is megcsinálod.

Én pl. szocmunkás szakra (is) járok, ott csak a BA-t tervezem megcsinálni. Legalább is egyenlőre, mert munkát a BA-val is lehet találni ezzel a végzettséggel, aztán később az MA-t munka mellett levelezőn is megcsinálhatom.

2010. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából ezt arra találták ki, hogy az első három év után dolgozz, és később csinált meg a maradék két évet. De ez csak elméletielg van így. Sok dologra nem képez, mert pl. tanár csak mesterképzéssel lehet az ember stb.
2010. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
dehogy lenéző, nagyon sok ismerősöm csak bsc-t végez majd mestert nem, igazából a mester csak a diploma felturbózása, lehet hogy fizetésben kicsit több, de munkánál csak a diplomát nézik, ahhoz meg elég a bsc
2010. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 22. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!