Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi, orvosi egyetem...

Állatorvosi, orvosi egyetem mellett mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés
Hány napot jártok suliba egy héten,hány órátok van,mennyit tanultok a 4-es 5-ös átlagért(szorgalmi időszakban minden nap?)stb. Milyen gyakran tudtok járni bulizni,eljárni a haverokkal/barátnőkkel,hétvégéken lazítotok vagy akkor is sokat tanultok,ilyenekre gondolok :) Csak hogy tudjam,mire számítsak :D

2015. nov. 30. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én még elsős vagyok a SOTE-n, de valamennyit tudok mesélni. Buli vagy csak egy sörözés simán belefér szorgalmi alatt hetente, barátőmmel is találkozom 2-3x. Hétvégén szoktam valamennyit tanulni, de mivel mindig hazajárok így otthon nem tudok olyan jól haladni. Anatómia számonkérések előtt azért sokat kell tanulni, gyakorlatilag érdemes folyamatosan, bár nekem ez nem nagyon jött össze, de így is meglettek 4-esre. BME-s barátnőmhöz képest láttam a különbséget, de szerintem az első félév szorgalmi időszaka teljesen kibírható. A vizsgaidőszak érdekesebb lesz, de még mesélni nem tudok róla.
2015. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Hát erről tudnék rengeteget mesélni. Jelenleg Semmelweis ÁOK-on vagyok másodéves. Képzeld el, hogy úgy érzed nem aludtál rendesen 2 hónapja, jövő héten két számonkérésed van, de nem tudsz még rájuk tanulni, mert még ezen a héten (mint az összesen) még lesz egy élettan számonkérés is, amiknek a teljesítése feltétele az aláírásnak. Egyszerűen nem elég a nap 24 órája, hogy mindent megtanulj. Gondolom ismered azt a meme-et, hogy Tanulás - Alvás - Szociális élet -> válassz kettőt. Na, a Sote másodévben így néz ki: Anatómia - Elettan - Biokémia -> válassz kettőt.


Nem akarlak elijeszteni, de azt hiszem az elmond valamit, hogy várom már a vizsgaidőszakot. Miért? Mert akkor legalább lesz időm megtanulni a dolgokat, nem úg mint a szorgalmi időszakban.

2015. dec. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én állatorvosis 4-ed éves hallgató vagyok, és annyit tudok mondani, hogy arra van időd, amire szánni akarsz. Ha Neked a jegyek a legfontosabbak (4,5) akkor nyilván szorgalmi időszakban is leülsz a könyv fölé, bár szerintem nem kell beleszakadni. Ha nem teszed (a heti beszámolókra természetesen kell tanulni) a vizsgaidőszakban kicsit magad alatt vágod a fát, de így is meg lehet oldani. Én suli mellett versenyszerűen sportolok, van párom, és a barátaimra is van időm, családomra is, járok állatorvos mellé rendelőbe, mégsem csúsztam soha semmiből, UV-m is csak 2 van. (mind a kettő azért, mert 1 napnyi tanulás után mentem el 'próba-szerencse' alapon, mert előtte levő nap másból vizsgáztam)

Nem vagyok zseni, kifejezetten átlagosak a képességeim, gimi elején voltam kitűnő, amikor mindenki, itt sem vagyok kitűnő, de járok rendelőbe dolgozni, ami szerintem (így 4-ed évre rájöttem) sokkal többet számít, mint a s*ggelés. A harmadév szívás, úgy tudom az ötödév is az lesz, sokan gondolkodnak azon, hogy itthagyják, de nem fogják, ilyenkor, amikor ennyire közel a cél, már nem teszik.

Tudom ajánlani, ha meg vagy békélve azzal, hogy magolós, sokszor kegyetlen és lelketlen egy-egy vizsga, de rugalmasnak kell lenni, nem szabad elveszteni a hitet, és szerintem baromi fontos, hogy legyen mellette hobbid, nem muszáj versenyszerű, csak legyen valami, ami kicsit más részét mozgatja meg az agyadnak.


Meg lehet csinálni.

2016. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!