Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A programozó informatikához...

A programozó informatikához mennyire szükséges matek tudás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jó matekból, de én szeretném ezt tanulni, és olvastam egy prospektust a szegedi egyetemről, amin azt írja, hogy matematika alapokat is tanítanak. Szóval egy gyenge matekosnak lenne esélye?

2015. dec. 2. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak alapokat tanítanak, az egész proginfó a matekról szól.
2015. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mit értesz gyenge matekos alatt. Aki azért gyenge, mert hiányzik az alaptudás, mert pl. szar volt az oktatás a középiskolában, az simán boldogulhat. De ahogy írod, te nem vagy valami jó matekból, így nincs valami sok esélyed, mivel brutálisan sok a matek az informatikai képzéseken. Az én barátom is ezt tanulja, és ő amúgy jó matekból, mégis meghúzzák a matekos tárgyakon simán.
2015. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Kb. 80% matek az összes infós szak. Már az első félévben messze a középiskolai szint fölötti dolgokat tanuljátok. Ha nem vagy faktos és nem is kened-vágod akkor nem sok esélyed van.
2015. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá jegyzetekre(analízis, lineáris algebra, valószínűség számítás, operáció kutatás, diszkrét matematika, stb.) és annak függvényében gondold át, mert tényleg kemény a matek.
2015. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Infón és más mérnöki szakokon nagyon durva a matek. Prog. infón mondjuk előny lehet, hogy nincsen annyi tárgyad, mint egy gépésznek például. Egy év alatt szerintem fel tudsz készülni rá. Nyilván nehéz lesz az egyetemen akkor is, de azért nem nullán vagy...
2015. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!