Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy valaki programozó informatikus legyen?

Figyelt kérdés
Egy erős iskolában tanulok és stabil négyes vagyok matekból. Nem tudom, hogy elég jó lennék-e az infóhoz. Értem is érdekel is, csak bizonytalan vagyok. Pálya választás miatt kérdezem.

2014. szept. 24. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetemen az első tárgyad a "matematikai alapozás", szóval szintre hoznak az első félévben. Érdekeljen a programozás, valamilyen programnyelvet ismerj, az nem árt, de nem előfeltétel.
2014. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A programozás alapjait először matekon fogod megtanulni.Utána kezdj el egy nyelvet ami tanulási célra lett kifejlesztve..nahjó azért a pascalt már ne, inkább delphi...én pythonnal kezdtem amivel nagyon gyorsan látványos eredményeket lehet elérni csak picit eltér a többi nyelvtől.Ha már tudsz egy nyelvet akkor gyakorold az algoritmikus gondolkodást (tudod az az infóóra amikor megtanítják hogyan kell teát főzni programmal) és már mehet is.Ha az infó is érdekel(tehát az alkalmazott informatika) akkor google is your friend...én mindig kitűztem valamilyen célt (pl webrádiót készítettem, weboldalt, szervert) és megcsináltam fórumok leírásai alapján.Ennyi az alap a többi rajtad áll!
2014. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
én már általános iskola óta programozok, kezdtem a c#-al és most a swift-et tanulom de megpróbáltam a java-t is de azt abba is hagytam gyorsan
2014. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
..... gyakorlat teszi a mester, én csak anyit csináltam, hogy leültem a gép elé, megnéztem egy két tutorialt a neten, az alapján megtanultam az alapokat és onnantól kezdve pedig csak hülye programokat írtam, ami mondjuk kiszámolt matekre dolgokat nekem... tehát ahelyett hogy a sulira tanultam volna írtam egy programot ami "tanult helyettem", ez nekem bejött
2014. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

> Mi szükséges ahhoz, hogy valaki programozó informatikus legyen?


Akarat és kitartás. Mindent meg lehet tanulni, ha érdekel is akkor kicsit motiváltabb vagy.


> Egy erős iskolában tanulok és stabil négyes vagyok matekból. Nem tudom, hogy elég jó lennék-e az infóhoz.


Ezek a jegyek csak középiskolában számítanak, meg felvételinél. Utána elfelejti mindenki, mert úgy sem kérdezik. Nem mérőszámok. Ahogy egyetemen sem, utána meg főleg. Vannak örök 3-as átlagú jó szakemberek és lesznek kitűnő tanulókból biorobotok.


> Értem is érdekel is, csak bizonytalan vagyok. Pálya választás miatt kérdezem.


Ha érdekel akkor ne legyél bizonytalan. Nem a matek miatt kell aggódnod.

Inkább azzal legyél tisztában mire vállalkozol. A programozás nem a játék és nem is játékfejlesztés.

2014. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek!
2014. okt. 8. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!