Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mindenképpen szükséges informa...

Mindenképpen szükséges informatikából éretségit tenni ahoz hogy programozó lehessen valaki? (Csak mert nekem a választott tantárgyam nem info volt! )

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 09:44
 1/6 iostream ***** válasza:
85%

1. Felmész profession.hu-ra.

2. Keresel álláshírdetéseket programozós témakörben.

3. Ellenőrzöd, hogy a követelmények között szerepel-e az infó érettségi, akár explicit, akár implicit.

4. Rájössz, hogy nem, és legközelebb már megtanulod használni a buksidban lévő szottyos matériát, ami az agyad, értelmetlen kérdések feltevése helyett.

2013. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
^This.
2013. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Álláshoz biztos nem kell, ha egyetemre mennél ott lehet hogy kell (ha jól emlékszem matek&&(info||angol) )
2013. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem infóból érettségiztem, mégis programozó vagyok. Annyi volt a hátrányom, hogy amikor a főiskolára jelentkeztem kevesebb volt a pontom. Mert nem olyan tárgyból érettségiztem amit ott beszámítottak volna. Vagy matematika, vagy informatika, vagy fizika azt hiszem nálunk anno ezek voltak amiket néztek ugye 2 darabot. Nézd meg milyen szakra akarsz jelentkezni, és nézd meg mit néznek, felvi.hu-n fent vannak ezek.
2013. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha programozó akarsz lenni, ahhoz nem kell az informatika érettségi. Mert ha egyetemre is akarsz jönni (mondjuk proginfóra), akkor a matek és infó vagy fizika érettségit nézik (így választhatod a matek-fizika párost is). Amit őszintén megmondok baromi nagy hülyeségnek tartom, mert fizikát abszolút nem fogsz itt tanulni (mérnökinfón igen, de proginfón nem).

Jó, mondjuk amit infó érettségin kérnek...nagyon kevés köze van a programozáshoz (középszinten az adatbázis kezelésnek van értelme, emelten meg az adatbázisnak+programozásnak).

2013. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, viszont könnyebb lesz a dolgod az első évben.
2013. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!