Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy jó szakot...

Nem tudom hogy jó szakot választottam-e, komoly dilemmában vagyok, hogy folytassam-e ezt a szakot. Ti hogyan döntenétek a helyemben? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Jelenleg első éves földrajzos vagyok, azért mentem erre a szakra mert érdekel a földrajz s az informatika is, ezért később majt geoinformatikával szeretnék foglalkozni. A dilemmámat az okozza, hogy jelenleg sok olyan tárgyam van, amelynek nincs közük ahhoz, amivel foglalkozni szeretnék, nehezek, nem is érdekelnek.


A geoinformatikát 3. félévtől vehetem föl, mint szakirányt. Nem tudom, hogy 'kibírom'-e addig, nem unok-e bele az egész földrajzba. Mikor idejöttem, érdekelt nagyon, de most hogy itt a félév, kb 2-3 tárgy van ami leköt. (csillagászat, távérzékelés). A többin egyszerűen át kell verekednem magam, hogy később geoinfoval foglalkozhassak, és félek hogy addig beleroppanok az egészbe.


Nem tudom mi legyen, főleg, hogy nem tudom elképzelni magam másban, nem tudom más szak hogy menne, (gazdaságinformaikán gondolkoztam) lehet hogy az egyáltalán nem menne. Nagyon határozatlan vagyok és ez nem normális 20 évesen.

Esetleg más kezdő egyetemisták, akik hasonló cipőben jártak vagy járnak?



2015. dec. 3. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan egyetem, ahol 100%-ban a szakmát tanulod. Alapozni kell, vannak "egyéb" tárgyak is, és ezeket túl kell élni.
2015. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is első két félévben nagyon sok "töltelék" tárgyam volt. Ezeken túl kell lenni. Ez most a 3. félévem és sok olyan tárgyam van ami érdekel.


Szerintem ne add fel ilyen könnyen.

2015. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem e add még fel. Én is elsőéves vagyok és nagyon elbizonytalanodtam, mert sok az alapozó tárgyam, meg ht a sok felesleges marhaság (szociológia, filozófia....). Elvileg a legtöbb szakon teljesen más az első 2-3 félév, mint ahogy azt a hallgatók elképzelik.
2015. dec. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!