Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt fizika érettségi 5...

Emelt fizika érettségi 5 hónap alatt?

Figyelt kérdés

BME VIK -re szeretnék menni, mérnökinfóra. Kb. 375 pont kell oda, és matek és fizika/infó érettségit kell választani. Nos én tavaly egyedül előrehozott informatika érettségit tettem, ami "csak" 72% lett. Pontszámításnál duplázni szeretnék, tehát a kiválasztott tárgy % -ja * 2 -vel + 50. A matek kötelező, abból is emeltezni fogok, azzal nincs gond, szeretem a matekot. Az a baj, hogyha 90% os emelt matek érettségit teszek, akkor 424 pontom lesz. Igen, ezzel bőven bekerülök mérnökinfónra. De!! Én szeretnék bekerülni a Schönherz kollégiumba. "Sajnos" nem vagyunk szegények, bár 150 km -re lakom Budapesttől. Így úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy bekerüljek, ahhoz emelt fizika érettségit is kéne tennem.

Negatívum:

1) lehet sok a matek mellé

2) eléggé rossz vagyok fizikából, eléggé hiányoznak az alapok

3) kevés idő, segítő tanár hiánya

Pozitívum:

1) Az anyagot egyszer így is úgyis meg kell tanulnom, ha nem most, akkor egyetem közben

2) Ha jól sikerül, biztos bekerülök a Schönherzbe.

Ti mit gondoltok?

1) Csináljam meg az emelt fizika érettségit? ( Középnek semmi értelme, ha a közép fizikám 100% os lesz, akkor 6 ponttal lesz többem)

2) Ha igen, akkor mit tanácsoltok, hogyan? Hiányoznak az anyagok, és már csak 5 hónapom van vissza...



2015. dec. 4. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Tankönyvként a Hudson-Nelson könyvet tudom javasolni. Részletes, alapos és előlről kezdődik. És a VIKen ez az előírt tankönyv.


[link]

2015. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te most az érettségire készülsz. A Hudson-Nelsont felejtsd el. Majd ha leérettségiztél, akkor nyáron elkezdheted olvasni, de addig ne.


Egységes érettségi feladatgyűjtemény Fizika I.

Egységes érettségi feladatgyűjtemény Fizika I.megoldások

Egységes érettségi feladatgyűjtemény Fizika II.

Egységes érettségi feladatgyűjtemény Fizika II.megoldások


Ezt a 4 könyvet kell megvenned. Ez pont ugyan olyan szisztéma szerint van, mint az érettségi. Vannak A,B,C,D tesztkérdések meg számpéldák. Érettségin is pont így lesz.

+egy elméleti kifejtős mese.


Én is ebből a könyvből készültem és ismerek még pár embert akik ugyan ebből, és mindannyian ötösre emelteztünk belőle.


Viszont! Mi mindannyian előtte jártunk 2 évig emelt fizikára. Neked így alapok nélkül emelt fizika érettségire benevezni az hatalmas bukta lenne. Szerintem inkább a matekra koncentrálj, az legyen jó, meg persze a többi tárgy is. Aztán ha a koliba nem is vesznek fel, az első félév után jóval nagyobb esélyed lesz bekerülni. Egy félévet meg lehet kihúzol egy albérletben.

2015. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem, érettségire is abszolút megfelel a Hudson-Nelson, minden benne van, ami az érettségire kell. És ahhoz még kiegészítő példatárat sem kéne venni, mert a könyvben is van elég példa. Sőt magát a könyvet sem kell megvenni, mert belinkeltem az egészet. Még pénzügyileg is előnyösebb.


Azzal viszont egyetértek, hogy a matekot tartsd fontosabbnak. Az alapvetőbb, és info szakon kell is majd támaszkodnod rá.

2015. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen, csak valahogy be is kéne jutni a kollégiumba, és egy ilyen 80-85% os emelt fizika egész jó lenne... De nem hiszem, hogy megtudom csinálni. :(
2015. dec. 4. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne mond már középiskolásnak a Hudson-Nelsont hát az egyetemi anyag. Amit én mondtam könyvet azt vegye mindenki, aki emelt fizikára készül. Ebben egy az egyben az érettségi példák vannak benne. Aki nem hiszi töltsön le az elmúlt 10évből egy érettségi példasort aztán nézze meg.



Egyébként meg, ha te saját bevallásod alapján rossz vagy fizikából és az alapok sincsenek meg, akkor ne menj fizika érettségire. Már túl késő. Bizton állítom neked ennyi idő alatt még középszinten sem érnél el 80%-ot nemhogy emelten. Nem szemétségből mondom, de csak annyit érnél el vele, hogy jól belebuknál és mivel az időt is elbasztad még a többi tantárgyból is írnál egy szar érettségit.

Nem kell.

Írd meg szépen a magyar,töri tételeket. Meg készülj fel 100%-ig a matekra és minden rendben lesz. Pont erre elég ez az öt hónap, hogy ezeket megcsináld.

2015. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tölts ki egy emelt fizika feladatsort, ha sikerül 60% körülire, akkor van esély, de nagyon rá kell feküdnöd.

Ps.: A Hudson Nelson sokkal részletesebb, mint pl. a Mozaikos tk., az idő szűke miatt éppen ezért nem ajánlanám.

2015. dec. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mozaikos tankkönyvem van. Na mindegy. Fizikán írtunk már emelt fizika érettségit mólt hónapban, az 2 -es lett... :/
2015. dec. 5. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem javasolnám. Pláne, ha 85% kéne. Nagyon nem.... :\
2015. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ja... Nem fogom megcsinálni. :/
2015. dec. 18. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!